Sąd oddalił zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem policjanta - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki. W wypadku zginął 15-letni chłopiec. Zażalenie złożyła rodzina 15-latka. Postanowienie sądu jest prawomocne i sprawa została umorzona - powiedział PAP Domarecki.

Do wypadku doszło w maju tego roku w Nietoperku (Lubuskie) - chłopiec wpadł pod fiata ducato, którym jechało dwóch funkcjonariuszy na służbie. W toku postępowania ustalono, że policyjny samochód poruszał się z dozwoloną prędkością, a kierowca, mimo prawidłowej reakcji, nie miał możliwości zatrzymania się przed pieszym, a tym samym uniknięcia wypadku.

W sierpniu br. gorzowska prokuratura umorzyła postępowanie ws. śmiertelnego wypadku z udziałem policjanta. Powołała się na opinię biegłego z dziedziny ruchu drogowego i zeznań naocznych świadków. Wynikało z nich, że do wypadku przyczyniło się zachowanie pieszego, który nie zachował niezbędnych środków ostrożności i wbiegł na jezdnię za wyznaczonym przejściem.