Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia w ciepłym polarnomorskim powietrzu, na krańcach wschodnich oddziaływać będzie strefa rozmywającego się frontu chłodnego. Nad Bałtykiem z zachodu na wschód przemieszczać się będzie mało aktywny front ciepły.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1011 hPa i lekko wzrośnie.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie miejscami rozpogodzenia, lokalnie mgła i zamglenia, na południowym wschodzie miejscami opady mżawki. Temp. maks. od 9 st. na północnym wschodzie, 14 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodnie. Wiatr słaby, na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, głównie na wschodzie, umiarkowane i duże, mgły i zamglenia. Temp. min. od 2 do 5 st., na Pomorzu i Wybrzeżu od 5 do 8 st., w dolinach górskich od -1 do 1 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W środę początkowo zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, silne zamglenia, lokalnie mgła, w ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 10 st. na północnym wschodzie do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie we wtorek początkowe zachmurzenie duże, mgła i silne zamglenie, od południa stopniowe przejaśnienia. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, silne zamglenie, możliwa mgła. Temp. min. 5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane, stopniowe rozpogodzenia. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.