Zarzut znęcania się nad żoną i spowodowania u niej poważnych obrażeń ciała postawiła prokuratura w Lublinie podkomisarzowi policji z miejscowej komendy wojewódzkiej, 35-letniemu Tomaszowi S. Sąd aresztował go na dwa miesiące.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska, zarzut znęcania się nad żoną dotyczy okresu od kwietnia ubiegłego roku. Mężczyzna był agresywny po alkoholu, wszczynał awantury, bił żonę. Został zatrzymany w piątek, po tym jak dotkliwie ją pobił, złamał jej nos i zwichnął łokieć.

Groził żonie pozbawieniem życia. Istniała obawa, że może spełnić swoją groźbę - powiedziała Syk-Jankowska. Tomaszowi S. grozi do 5 lat więzienia. Małżonkowie S. są rodzicami trojaczków w wieku sześciu lat.

Tomasz S. służył w oddziałach prewencji KWP w Lublinie, niedawno został awansowany na pierwszy stopień oficerski, podkomisarza. W policji pracował 13 lat. "Został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Wszczęta została procedura zmierzająca do wydalenia go z policji" - powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.