"Zdecydowanie źle" pracę policji oceniło 15 procent respondentów, "raczej źle" - 32 procent. Tak wynika z ankiety MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonej dla TVN24. "Raczej dobrze" działania mundurowych określiło 33 procent badanych, "zdecydowanie dobrze" - 10 procent. Tyle samo Polaków nie potrafiło zająć w tej sprawie stanowiska.

Lepiej w sondażu wypadł Krzysztof Rutkowski. Zaledwie 8 procent badanych określiło jego działania jako "zdecydowanie złe", a jako "raczej złe" - 17 procent. Większość ankietowanych poparło metody śledcze Rutkowskiego. 41 procent uznało, że postąpił "raczej dobrze", a 24 procent, że "zdecydowanie dobrze".

Podobnie jak w pytaniu dotyczącym policji, tak i w tym przypadku 10 procent pytanych nie miało na ten temat zdania.

W odczuciu ankietowanych Rutkowski miał również rację w sporze z policją. Mundurowi zarzucają mu, że swoimi kontrowersyjnymi metodami śledczymi złamał zasady etyki. Szczególnie nie podoba im się nagranie z przesłuchania histeryzującej matki dziewczynki, na którym Katarzyna W. przyznaje się do nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Rutkowski odpiera te zarzuty, twierdząc, że to on rozwiązał zagadkę domniemanego porwania Madzi, a policja była zbyt opieszała w wyjaśnianiu tej sprawy.

Czytaj także: Krzysztof Rutkowski - polski Brudny Harry... >>>

W sondażu SMG/KRC 44 procent Polaków stanęło po stronie Rutkowskiego, 30 procent po stronie policji - podaje TVN24. 26 procent nie potrafi się określić, kogo popiera w tym sporze.