Prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i przymusowe leczenie. Jak poinformowała w poniedziałek PAP szefowa sopockiej prokuratury Barbara Skibicka, u 35-letniej dziś Ewy K. psychiatrzy rozpoznali ciężkie zaburzenia depresyjne z objawami psychotycznymi. Objawy te były bardzo nasilone w czasie, gdy doszło do zabójstwa - powiedziała prokurator.

Skibicka dodała, że w opinii psychiatrów w momencie tragicznego zdarzenia, kobieta była niepoczytalna - nie była w stanie rozpoznać znaczenia swoich czynów ani kierować swoim postępowaniem.

W tej sytuacji wystąpimy do sądu okręgowego z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety w szpitalu psychiatrycznym - powiedziała prokurator.

Skibicka dodała, że zdaniem psychiatrów Ewa K. powinna przebywać w szpitalu, bo choroba jest tak silna, że kobieta mogłaby ponownie komuś zagrozić.

15 listopada ub.r. przypadkowa osoba spacerująca po molo w Sopocie dostrzegła nieopodal pomostu pływające w wodzie ciało dziecka - jak się potem okazało - trzyletniej dziewczynki. Nieopodal policja znalazła wyziębioną matkę. Stała do połowy zanurzona w wodzie, kurczowo trzymając się drabinki. Była w szoku.

Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zostało utopione. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do zabójstwa. Ponieważ wcześniej leczyła się psychiatrycznie, skierowano ją na kilkutygodniową obserwację.