Waśniewskich przez całą dobę strzeże patrol Rutkowskiego. Agenci wożą ich do rodzinnego Sosnowca, gdy mają składać zeznania lub gdy chcą spotkać się z rodziną. Czasem też na wycieczki. 

Jak pisze "Super Express" rodzice Magdy z Sosnowca żyją w luksusowym mieszkaniu w Łodzi. Do dyspozycji mają nieoznakowany samochód Rutkowskiego.

Pracownik agencji Rutkowskiego, wydatki na miesięczną opiekę nad małżeństwem opiewają na 25 tys złotych.

- Po konferencji Prokuratury Okręgowej w Katowicach, która ujawniła, że podejrzewa ich o zamordowanie Madzi, rodzina Waśniewskich musiała być natychmiast ewakuowana z mieszkania, które zajmowali, bo pod domem zbierały się grupy ludzi wykrzykujące wyzwiska i grożących im śmiercią - powiedział "Super Expressowi" Rutkowski. - Zostali wywiezieni w nieznane nikomu poza nami miejsce, a do ich całodobowej ochrony przydzieliłem dwóch agentów - dodaje.

Dlaczego Krzysztof Rutkowski z własnej kieszeni płaci Waśniewskim? - A co by się stało, gdybym zrezygnował z zaoferowanej im na samym początku sprawy pomocy? - mówi detektyw. - Co by było gdybym teraz ich zostawił samym sobie, ktoś by ich zabił albo spalił, a prokuratura ujawniłaby potem, że jednak są niewinni? - dodaje.

Czytaj więcej o sprawie Madzi>>>>