X

Znana sędzia Barbara Piwnik będzie ukarana. Była minister sprawiedliwości naraziła się swoimi wypowiedziami na temat działań prokuratury w sprawie zabójstwa generała Marka Papały.

Wniosek o ukaranie sędzi Barbary Piwnik złożył w Sądzie Najwyższym sędziowski rzecznik dyscyplinarny - informuje Radio ZET.

Była minister sprawiedliwości w rządzie Leszka Millera zwróciła na siebie uwagę komentarzem na temat sprawy zabójstwa generała Marka Papały. Piwnik skrytykowała nową wersję wydarzeń przyjętą przez śledczych z Łodzi.

Ta krytyka oburzyła Prokuratora Generalnego, który zwrócił się do sądu o ukaranie Barbary Piwnik.

Sędzia nie może wypowiadać się o toczącym się postępowaniu. To złamanie kodeksu etyki sędziowskiej - mówi Radiu ZET rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.

Procedura ruszyła, a po przeprowadzeniu postępowania, do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o ukaranie sędzi.

Rzecznik Sądu Apelacyjnego w Warszawie Barbara Trębska potwierdza wysłanie wniosku. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego po postępowaniu wyjaśniającym wnioskuje o ukaranie sędzi Piwnik - powiedziała Trębska.

Udostępnij na Facebooku
  • ~vp
   2012-09-14 13:36
   A ja tam lubię panią sędzinę !
  • ~mysza
   2012-09-14 13:23
   Prokuratura to wielka kpina, a prokuratorzy to poczet obiboków którzy za nic i przed nikim nie odpowiadają ! Po prostu błazny !
  • ~wacuś
   2012-09-14 13:07
   Brawa za odwagę Pani Minister.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.