Kara dla byłej minister za komentarz o sprawie zabójstwa Papały

2012-09-14 11:45 | Aktualizacja: 11:45
 Sędzia Barbara Piwnik

Sędzia Barbara Piwnik / AKPA)

Znana sędzia Barbara Piwnik będzie ukarana. Była minister sprawiedliwości naraziła się swoimi wypowiedziami na temat działań prokuratury w sprawie zabójstwa generała Marka Papały.




Wniosek o ukaranie sędzi Barbary Piwnik złożył w Sądzie Najwyższym sędziowski rzecznik dyscyplinarny - informuje Radio ZET.

Była minister sprawiedliwości w rządzie Leszka Millera zwróciła na siebie uwagę komentarzem na temat sprawy zabójstwa generała Marka Papały. Piwnik skrytykowała nową wersję wydarzeń przyjętą przez śledczych z Łodzi.

Ta krytyka oburzyła Prokuratora Generalnego, który zwrócił się do sądu o ukaranie Barbary Piwnik.

Sędzia nie może wypowiadać się o toczącym się postępowaniu. To złamanie kodeksu etyki sędziowskiej - mówi Radiu ZET rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.

Procedura ruszyła, a po przeprowadzeniu postępowania, do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o ukaranie sędzi.

Rzecznik Sądu Apelacyjnego w Warszawie Barbara Trębska potwierdza wysłanie wniosku. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego po postępowaniu wyjaśniającym wnioskuje o ukaranie sędzi Piwnik - powiedziała Trębska.






Źródło: Radio ZET
Wypowiedzi: 42
  • ~trol2012-09-19 16:45

    Całkowicie zgadzam się z stifem,papug,morgana,wacuś .To jest chore.tylko dlatego,że wyłamała się z zasady ;jak trafisz między kruki to,,,:

  • ~misiek.wawa.praga2012-09-15 11:46

    Pani "Minister" która pomimo wiedzy prawniczej jaka sobie przypisuje, przy niemal kazdym orzeczeniu dostaje od apelacji "białą księgę niekompetencji" ma po prostu uraz do prokuratury. Stąd te wszystkie złośliwe komentarze, docinki, opowieści o niedouczeniu. Do legendy przechodzą jej zachowania na sali, gdy próbuje "upolować" prokuratora na zachowaniu, które mogłaby skrytykować, sama nierzadko narazajac sie na smiesznosc. Przykro tylko, ze osoba, ktora kilkanascie lat temu byla po prostu sedzia, po "epizodzie" politycznym nadal zachowuje sie, jakby byla politykiem. Przykro, ze osoba, ktora w zyciu prywatnym "zalatwi" facet, teraz odgrywa sie na mezczyznach. Przykro, ze ktos, kto byl w zwiazku z prokuratorem teraz msci sie na prokuraturze. Czasem wypadaloby posiadac odrobine obiektywizmu, czego niestety pani Piwnik brakuje

  • ~aqq2012-09-15 10:29

    @profesor - człowieku, szybko odstaw prochy bo ci się ostatnie zwoje prostują i motylki w główce szybciej latają

  • ~Stif2012-09-14 20:32

    Niech Prawniczy ...Snob i Przygłup zadufany w sobie...jakim jest ...SĘDZIOWSKI RZECZNIK DYSCYPLINARNY...posłucha co mówi się o sędziach i prokuratorach w polsatowskim programie "Państwo w Państwie"... - Banda Urzędnicza...która nie podlega żadnemu osądowi i żadnej karze...

  • ~Józef Bonk2012-09-14 20:22

    Ta krytyka oburzyła Prokuratora Generalnego, który zwrócił się do sądu o ukaranie Barbary Piwnik.

    Sędzia na TELEFON załatwi sprawę

  • ~nh2012-09-14 20:22

    niezbędnej dla szwindlu Amber Gold koncesji na prowadzenie tzw. domu składowego Ministerstwo Gospodarki udzieliło Marcinowi P. w ciągu 48 godzin (ustawowy termin 2 miesiące), odstępując od ustawowego wymogu przedstawienia licznych zaświadczeń (m.in. o niekaralności) i zadowalając się... złożeniem przez Marcina P. oświadczenia, że wszystkie warunki prowadzenia "domu składowego" zna i spełnia. I nie był to wypadek jednostkowy, bo równie ekspresowo i ulgowo dostał Marcin P. także dwie inne koncesje, w tym na obrót kruszcami.

  • ~mk2012-09-14 20:21

    w sprawie Marcina P. Oto ujawnione zostało, że dokładnie w momencie, gdy ubiegał się on o przepisanie na linie OLT koncesji lotniczej przejętej spółki, minister Nowak odwołał bez podania przyczyn i w trybie nagłym dotychczasowego szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego,

  • ~profesor.2012-09-14 18:51

    A z czego ona znana? Ja pamiętam, że swego czasu żyła z gangsterem.

  • ~mentalista2012-09-14 18:15

    Słuszna kara dla tego babochłopa.

  • ~Tom2012-09-14 18:12

    Każdy k.u.r.w.a. chce błysnąć!!!