Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem nad Wyspami Owczymi. Polska znajdzie się na skraju tego niżu, na zachodzie kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji. Z południa napłynie ciepła polarnomorska masa powietrza.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie spadało.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na wschodzie i południu początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami opady deszczu, najpierw na zachodzie, później w całym kraju, wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Temp. maks. od 5 do 8 st., na Pogórzu Karpackim od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, na zachodzie i w centrum do 75 km/h, w rejonach podgórskich do 75 km/h, w partiach szczytowych Sudetów i Karpat do 110 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, na zachodzie zanikające. Temp. min. od 2 do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i na Pomorzu porywisty, z kierunków południowych, stopniowo słabnący. W piątek w dzień na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 7 st. na północnym wschodzie do 10 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i opady deszczu. Temp. mak. 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy. W piątek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.