Stawką jest obrona TV Trwam, po tym jak Fundacja Lux Veritatis złożyła wniosek o koncesję na nadawanie na cyfrowym multipleksie. Jak twierdzi jednak o. Tadeusz Rydzyk konkurs jest ustawiony, a KRRiT nie chce przyznać mu należnego miejsca  i dyskryminuje katolickie media.

Zbieramy podpisy do Krajowej Rady, niech to będą miliony! I trzeba się przygotować na pójście na Warszawę. Obudź się, Polsko. Obudź się, Polsko, bo inaczej będzie źle. Nie wolno być obojętnym. Będąc obojętnym, popieram to zło - przekonuje w Radiu Maryja.

Rozgłośnia podaje także, że pod petycją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji już podpisało się ponad 2,4 mln osób.

Ale o. Rydzyk nawołuje do marszu na Warszawę. Ale wtedy to naprawdę mobilizacja powszechna. Wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących. To nie może być 100, 200 czy 300 tysięcy osób nawet - mówi. Na obecnym etapie bliższych szczegółów nie ujawnia.

Podczas marszu "Obudź się, Polsko", który zorganizowano 29 września zeszłego roku w Warszawie zebrało się około 100 tys. osób.

Konkurs na cztery ostatnie miejsca na multipleksie cyfrowym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi od grudnia zeszłego roku.