Gazociągu przez Polskę nie będzie? "Dokument wyłącznie analityczny"

2013-04-05 13:48 | Aktualizacja: 13:56
Gazociąg

Gazociąg / Shutterstock)

Podpisane z Gazpromem memorandum nie przesądza o budowie jakiegokolwiek gazociągu przez terytorium Polski.




W wydanym oświadczeniu zarząd PGNiG zapewnia również, że podpisany dokument ma wyłącznie charakter analityczny i nie zawiera wiążących zobowiązań biznesowych.

Memorandum na realizację projektu gazociągu Jamał - Europa 2 podpisali w Petersburgu szef Gazpromu Aleksiej Miller i generalny dyrektor spółki EuRoPol GAZ Mirosław Dobrut. 48 procent akcji tej drugiej spółki należy do PGNiG, zarząd firmy zapewnia, że dokument nie wymagał akceptacji Rady Nadzorczej spółki EuRoPol Gaz, w której zasiadają przedstawiciele PGNiG.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa podkreśla też, że priorytetami dla firmy są prowadzone inwestycje mające na celu wzrost wydobycia gazu ziemnego z własnych złóż oraz zróżnicowanie dostaw paliwa.






Źródło: IAR
Wypowiedzi: 8
  • ~rychu2013-04-06 16:17

    rosyjska rura po Baltyku omija Polske - to bardzo nie dobre !!!
    nowa rosyjska rura ma isc przez Polske - to bardzo nie dobre !!!
    nich mi ktos wyjasni co te durnie z sekty Jareczka chca nam wmowic ???!!!

  • ~grzeg2013-04-06 10:59

    Nie będzie gazociągu, no to nie będzie. Wiadomo, że nasza patriotyczna wrogość do Rosji jest ponad wszystko. A może wreszcie zacząć zachowywać się superpatriotycznie i w ogóle przestać handlować z nimi czymkolwiek? W ten sposób nasza godność narodowa ulegnie wielkiemu wzmocnieniu.

  • ~stan.france2013-04-05 16:38

    Kretyni, czy aby wiecie co oznacza pojecie "memorandum" Memorandum to jest np.zapisanie w kalendarzu daty wizyty u stomatologa w celu przypomnienia sobie o tym fakcie.Memorandum wskrocie memo,przypomnienie sobie o czyms. Co to ma wspolnego z podpisaniem jakiejkolwiek umowy.Tego typu debilnego rozumienia pojec obcojezycznych uczy wybitny erudyta "profesor" Mniodek z Wroclawia

  • ~swiety2013-04-05 15:30

    Glupstwa i plotki pisza dziennikarze na zamuwienie i za dostaja zaplacone ..A to co czyta zwykly smiertelnik to nie znaczy ze jest prawda .Polacy powinni sie wziac sie za tych szubrawcow co rozpowszechniaje propagande i klamstwo ,bo to poniza godnosc prawdomownosci Polaka .Zdajecie sobie sprawe ze caly swiat czyta te smiechu warte artykuly .Demokracja nie polega na tym zeby kogos bespdstawnie pomawiac .Rosji zalerzy na Polsce jak na zeszlorzocznym sniegu .W gre wchodzi bisnes ,chcesz kupuj nie chcesz to przyjdzie nastepny .A polityka jak papier toaletowy ,z aromatem czy bez..

  • ~ewa koby2013-04-05 15:29

    otwieram najwieksze zloze gazu i unik nadprodukcji co2 nawet smiec jest enegia mozesz uzyc

  • ~Zbigniew2013-04-05 14:42

    GAZ LUPKOWY? chyba do Rosji . Co za duraki.PAWLAK juz pokazal jak sie podpisuje umowy.ROSJA wszystko zalatwi,szczególnie z Polakami!!!

  • ~cd2013-04-05 14:17

    BUDOWAĆ GAZOCIĄG , TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NIEWIEDZĄ PREMIERA. GAZOCIĄG JEST POLSCE POTRZEBNY W PRZYSZŁOŚCI MOŻNA BĘDZIE NIM PRZESYŁAC GAZ ŁUPKOWY.

  • ~taka prawda2013-04-05 14:07

    Przestancie oklamywac Polakow ! Wasz koniec sie zbliza ,Polacy nie chca klamczynskiego rzadu. A chciwy chory Putin jak to go nazwal jego przyjaciel przed smiercia ,jest glodny potwornie na Polskie terytorium.