W Małopolsce złamane przez wichurę drzewo przygniotło mężczyznę. Jego stan jest ciężki. Do wypadku doszło w miejscowości Posądza w powiecie proszowickim.
Nad Małopolską przeszła nawałnica. Najwięcej wezwań strażacy dostali z powiatów: proszowickiego, krakowskiego i miechowskiego. W Posądzy nieprzejezdna jest droga łącząca Kraków z Proszowicami. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.Synoptycy zapowiadają, że deszcz i burze będą towarzyszyły mieszkańcom województwa małopolskiego przez całą noc.

Podczas nawałnicy, która przeszła po południu nad śląskimi miastami, padał grad wielkości włoskich orzechów. Podziurawione zostały dachy, uszkodzone samochody, zalane piwnice.Burze przeszły nad zachodnią i centralną częścią województwa śląskiego. Strażacy mieli pełne ręce roboty, interweniowali ponad 120 razy. W 95 procentach przypadków chodziło o zalane posesje i piwnice, a także połamane konary.

W powiecie mikołowskim odnotowano 40 zgłoszeń, w powiecie wodzisławskim 35, 20 - w okolicach Żor, po 11 - w rejonie Rybnika i Tychów oraz po kilka - w okolicach Jastrzębia Zdroju i Jaworzna.