Obrońca Katarzyny W. ma nową linię obrony. Skurcz krtani zabił Magdę?

2013-06-18 08:00 | Aktualizacja: 08:12
Katarzyna W. i jej obrońca Arkadiusz Ludwiczak

Katarzyna W. i jej obrońca Arkadiusz Ludwiczak (Fot. Artur Gierwatowski / Newspix)

Czy szykuje się zwrot w procesie o zabójstwo półrocznej Magdy z Sosnowca? Mecenas oskarżonej Katarzyny W. przedstawił w sądzie nową linię obrony. Twierdzi, że dziecko nie zostało uduszone, a zmarło od skurczu krtani.

reklama


Mecenas Arkadiusz Ludwiczak odniósł się w czasie poniedziałkowej rozprawy do opinii biegłych, według których śmierć dziewczynki miała charakter nagły i gwałtowny, a jej przyczyną było zamknięcie dopływu powietrza do płuc. Taka ekspertyza sugeruje uduszenie. Matka dziewczynki, oskarżona o zabójstwo Katarzyna W. przekonywała jednak wcześniej, że dziecko wypadło jej z rąk i uderzyło głową o próg w mieszkaniu, po czym straciło przytomność i zmarło. Katarzyna W. twierdziła, że próbowała ratować Magdę w miarę swoich możliwości, jednak jej starania nie przyniosły rezultatu.

Zdaniem adwokata oskarżonej wersja matki i opinia biegłych nie stoją w sprzeczności. Arkadiusz Ludwiczak wypytywał biegłych przez około osiem godzin. Jak tłumaczył potem, chodziło mu o sprawdzenie innych możliwych wersji śmierci dziecka.

Według mecenasa, należy wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo, że Magda zmarła wskutek skurczu krtani. - Jakiekolwiek zmiany w krtani, jakiekolwiek reakcje krtani, np. tzw. laryngospas (czyli odruchowy skurcz krtani), to stany zagrażające życiu - tłumaczył dziennikarzom po rozprawie. - W naszej ocenie doszło do oddechowego skurczu krtani, w następstwie którego doszło do zamknięcia głośni tejże krtani. Spowodowało to brak dostępu powietrza, w następstwie niedotlenienie organizmu, obrzęk, wgłowienie migdałków móżdżku do otworu wielkiego i zgon - wyjaśniał.

W jaki sposób mogło dojść do tego skurczu krtani? Według wersji prezentowanej przez adwokata, po upadku dziewczynki na podłogę podrażnieniu uległ nerw wsteczny krtaniowy, co z kolei spowodowało skurcz.

Arkadiusz Ludwiczak wniósł przed sądem o ekspertyzę biegłego laryngologa dziecięcego.

Prokuratura zapowiada, że będzie żądać dla oskarżonej o zabójstwo Katarzyny W. kary 25 lat więzienia lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.reklama
Źródło: TVN24
Wypowiedzi: 55
1 2 3 4 ... 6 starsze
 • ~irena2013-07-07 18:31

  do pierdla z taka zdzira

 • ~grazynkaeg2013-06-29 08:47

  co za adwokat liczy że kaśka bedzie z nim uprawiać sex na skiniecie jego palca ty adwokacino oby to małe dziedzko koszmarami nocnymi cie zameczylo

 • ~Fanka592013-06-24 22:23

  Bzdury opowiada ADWOKAT ,jaka krtan ,to dlaczego Cialo byko pod gruzami

 • ~izotop2013-06-23 10:12

  Dajcie spokój adwokatowi. Przecież on ma swoje pięć minut. Musi pokazać że jest sprytnym i upierdliwym adwokatem bo w ten sposób pracuje na to czy będzie rozchwytywanym adwokatem w przyszłości.Rzadko który adwokat ma taką szansę, żeby jego nazwisko było głośne w całej Polsce więc zrobi wszystko żeby pokazać swoją skuteczność.

 • ~arek 2013-06-182013-06-21 11:22

  Już się bebechy wywracają jak długo możńa sądzić morderczyni ona nie ma serca . Jak by psa zabiła już by siedzała cyrków by nie było już nikogo nie interesuje jej proces kto za to wszystko płaci

 • ~NY2013-06-20 00:04

  PIERDU- ŚMIERDU-KATARZYNA TO PANU PODPOWIEDZIAŁA???JA NIE WIEM JAK PAN MA SUMIENIE JEJ BRONIĆ-TO TRUDNY ZAWÓD, ALE DLA KASY BRONIĆ MORDERCZYNI I I TO TAKIEGO KALIBRU ???,KTÓRA ZABIŁA WŁASNĄ CÓRKĘ DLA ZEMSTY NA MĘŻU ...NIE POJMUJĘ TEGO! I TO Z PREMEDYTACJĄ...NIE ZAZDROSZCZĘ PANU TO BARDZO TRUDNA PRACA! ALE TA MORDERCZYNI I TAK SIE NIE WYWINIE!!!MUSI PAN PRZEGRAĆ ABY SPRAWIEDLIWOŚCI STAŁO SIE ZADOŚĆ..SĄDZĘ, Ż E BĘDZIE PAN WTEDY SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ,A ONA BĘDZIE SIEDZIEĆ W PIERDLU!

 • ~Monia2013-06-19 14:56

  Matka, której dziecko wypada z rąk i ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, parę dni wcześniej szuka w internecie internecie informacji o zasiłkach pogrzebowych... cenach trumien dla niemowlaków... jak zabić bez śladów... ot tak dla żartu, co za bzdury!!!

 • ~ania2013-06-19 11:49

  Jak wy morzecie bawic sie z morderczynio bedziecie krecic a zostanie uwolniona co chce z wami robi z sadem z policja jestescie pionkami dla niej

 • ~scroll2013-06-18 19:22

  O znalazł się adwokat i patolog sądowy w jednym

 • ~matka 2 dzieci.2013-06-18 19:06

  Szkoda ze nie ma kary smierci dla takich dzieciobojczyn jak ta sciera.
  A taki adwokat jeszcze maci ,tez musi byc niezly typ.

1 2 3 4 ... 6 starsze

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV