Zabili jej psa, karmili psychotropami. Dziewczynka uciekła od rodziny zastępczej

2013-10-01 11:01 | Aktualizacja: 12:18
Przerażona nastolatka

Przerażona nastolatka / Shutterstock)

Gdy 12-latka trafiła do rodziny zastępczej pod Radomiem, myślała, że wreszcie będzie miała normalny dom. TO był dopiero początek koszmaru. Nowi opiekunowie zabili jej psa i traktowali ją jak zwierzę.




12-letnia dziewczynka trafiła do podradomskiej miejscowości Jastrzębia. Tam zaczęło się jej piekło - informuje TVN "Uwaga". Nowi opiekunowie traktowali ją jak zwierzę - dawali jeść na ziemi, wmuszali w nią leki psychotropowe, na koniec udusili i spalili jej psa. Dziecko nie wytrzymało i uciekło. 

Ja głaskałam tego psa, to ona go wzięła za kark, siadła na nim i go dusiła. On tak bardzo piszczał, szczekał, wyrywał się, ale ona go zadusiła. Później przyjechał Jan Ch. z pracy z pracy i go spalił - mówi reporterom TVN "Uwaga" 12-latka. Powiedziała mi, że zrobi tak jak z tym psem. Że mnie udusi i zabije - dodaje. 

Dziewczynka jest teraz w innej rodzinie zastępczej.






Źródło: TVN24
Wypowiedzi: 22
  • ~jaaaaaaaa2014-04-12 18:42

    Media specjalnie piętnują rodziny zastępcze, niestety... Sama mam styczność z tą problematyką, mogę was zapewnić, że 90% dzieci umieszczanych w RZ są to dzieci pochodzące z patologii ( alkohol, narkotyki)...jak wiadomo patologi rodzi patologię, ostatnio dziecko zmyśliło sobie, że w rodzinie zastępczej jest maltretowane fizycznie- co oczywiście było nieprawdą. Więc nie wierzcie co piszą media.

  • ~ULA2014-02-10 14:33

    Pracuję w domu dziecka jako wychowawca blisko 20 lat. Powiem jedno, dzieci potrafią wymyslac różne rzeczy. Szczególnie te biedne, niekochane. Trzeba bardzo uwazac, aby kogoś nie skrzywdzić. Z rodzinami zastępczymi jest różnie. Sama znam wspaniałe i kiepskie. Problem jest z nadzorem pedagogicznym. W 2000 roku przeszliśmy z oświaty do opieki społecznej. Od tej pory nikt nas nie kontroluje, najwyżej papierki sprawdzą. W domach dziecka jest bardziej przejrzyście mamy dyrektora jest pedagog, psycholog innych wychowawcy - znęcanie się nad dziećmi nie przejdzie, ale w zaciszu domowym rodziny zastępczej... Trzeba też pamiętać, że te dzieci bywają bardzo trudne, zaburzone, przy braku odpowiedniego wykształcenia, praktyki, człowiek może nie poradzić sobie...

  • ~kol2013-10-08 23:42

    powiesić ich

  • ~Zofia2013-10-03 19:56

    Kilka razy oglądałam ten reportaż wiem .że takie nastolatki potrafią wymyślić wiele wiarygodnych scen zanim kogokolwiek ocenimy pozwólmy o ocenę sądu . W tym wszystkim brak jest logiki i wiele nasuwa się niejasności, a media już niejednemu wyrządzili krzywdę ale przeprosić to nie miał kto .

  • ~kaja2013-10-03 10:49

    jezu chryste, czy mogę wziąć to dziecko do domu? nie chce być rodziną zastępczą i nie chce za nią żadnej pensji - po prostu chcę wziąć to dziecko do domu

  • ~lol2013-10-01 21:39

    Powiem wam ze masakra jest w naszym kraju...i wgl na swiecie co soe dzieje ze ludzie morduja własne dzieci...katują te które adoptowali to nie jest tak ze staras sie o dziecko i tydzien poxniej je masz kto ich wgl sprawdził? Co chcieli zwierzątko to dostali? WTF? Tak samo katowanie psa na oczach dziecka? Kim trzeba byc zeby sie tak zachowac szkoda dziecka i nieczego winnego zwierzecia . To jest straszne coraz wiecej psycholi sie ujawnia..coraz wiecej sie o tym slyszy... sa bezkarni dlatego zaczeli wyłazić jak karaluchy! za rok dwa to bedzie norma...wladza teraz nad tym niepanuje to zrobi sie tego tyle ze zaczną to tolerowac bo polowa spoleczenstwa pojdzie siedziec a druga polowa nie bd miała jak ich utrzymywac w tym pierdlu bo oczywiscie podatki pójdą w gore i sie ludzie wyniosa za granice.. i taki bedzie finał... to zatrważające trzeba sie stąd wynosic puki czas ...kocham swoją ojczyznę ale boje sie wychowywać moje przyszłe dzieci w tym kraju to smutne ze do tego doszło. Ale bezpieczeństwo rodziny jest najważniejsze i nie pozwole zeby degeneraci i nedzni, niekompetetni politycy przyczynili sie do jej nieszczescia i cierpienia... Wybacz mi Polsko ale powoli po raz kolejny spływasz krwią niewinnych i nie z powodu wojny ale przez obywateli których sama zrodziłaś i Zdradzili Cie zdradą najdotkliwszą,,, Wstyd i hańba że do tego doszło .

  • ~ktosinnyodwas2013-10-01 15:51

    ~Dobrze być ateistą żadnych zasad2013-10-01 13:31
    jak czytam te bzdury co napisałeś to tracę nadzieję na przetrwanie gatunku homo-sapiens do którego ty się nie zaliczasz pod żadnym względem, no jedynie na papierze...

  • ~cypisek2013-10-01 15:25

    Jakim cudem przeszli weryfikacje? Kumoterstwo?

  • ~~KB2013-10-01 14:47

    Możę ironia nie jest tutaj wskazana... ale dzięki temu TVN miał kolejny odcinek "Surowych rodziców"...