Warszawski kataryniarz ciężko chory. Czeka na przeszczep wątroby

X

Symbol Warszawy, zawsze z nieodłączną papugą i bródką. Od dawna jednak nie widziany na Starym Mieście. Warszawski kataryniarz, Piotr Bot, jest ciężko chory, czeka na przeszczep wątroby. W akcję pomocy angażują się kolejne wielkie gwiazdy. 

Na warszawskiej Starówce gości od 16 lat. Zawsze ze swoją katarynką, wygrywającą niemal 150 utworów, w tym tych najbardziej kojarzących się ze stolicą. W ubiegłym roku, po kłopotach ze strażą miejską, wyjechał grać w Gdańsku. Tam jednak zaczęła mu poważnie dokuczać wątroba - opisuje historię Piotra Bota "Rzeczpospolita".

Warszawski kataryniarz, po dwukrotnym pobycie w szpitalu, zdecydował się wrócić do Warszawy. Tu znów trafił pod opiekę lekarzy, rokowania nie były najlepsze - zdiagnozowano u niego immunologiczne zapalenie wątroby. - Schudłem 15 kilogramów, byłem przypadkiem już beznadziejnym, nie dawano mi szans na przeżycie - opowiada w rozmowie z gazetą. Teraz Piotr Bot czeka na przeszczep wątroby.

Akcję pomocy dla niego organizuje Polska Fundacja Muzyczna. Okazuje się bowiem, że choroba odbiła się na sytuacji materialnej kataryniarza. Po Nowym Roku w sieci mają pojawić się filmiki, w których znani artyści, m.in. Kayah i Magda Umer, mają zachęcać do wsparcia zbiórki na rzecz warszawskiego kataryniarza.

Pomoc dla warszawskiego kataryniarza można wpłacać na specjalne subkonto przy Polskiej Fundacji Muzycznej: WARSZAWSKI KATARYNIARZ - 98 1440 1101 0000 0000 1647 3618

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~NIEMCY
   2013-12-27 09:55
   NIC NIE MAJĄ LITOŚCI ABY TEMU CZŁÓWIEKOWI KSIĘZULKI POMOGLI ?
   KASA SIE TYLKO DLA NICH LICZY NIE CZYJEŚ ZDROWIE ?
   CZŁÓWIEKA MAJĄ GDZIEŚ KSIEZULKI KATOLICKIE ?
  • ~GERMANY
   2013-12-27 09:51
   KSIĘZULKI TAK MAJĄ WSZYSTKIE TAK PISZĄ NIEMCY ?
   KASA SIĘ DLA NICH LICZYLA ZAWSZE ?
   CO SIE STANIE JAK MIEJ LUDZI ZACZNIE CHODZIĆ DO KOSCIOŁA !
   SPLAJTUJA WSZYSTKIE KOŚCIOŁY !
  • ~kle haha
   2013-12-27 09:04
   a klehy jak zwykle nie chcą pomóc oni patrza na cudza kieszen bo co moje to nie rusz
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.