Jeszcze dziś 26-letniemu sprawcy tragicznego wypadku w Kamieniu Pomorskim zostaną przedstawione zarzuty. Śledztwo prowadzi prokuratura w Kamieniu Pomorskim. Na wniosek śledczych sprawca wypadku został rano przetransportowany do Szczecina, gdzie poddano go badaniom - informuje Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W tej chwili sprawca przebywa jeszcze w Szczecinie, gdzie został poddany oględzinom ciała w Zakładzie Medycyny Sądowej. Po tej czynności zostanie przetransportowany do Kamienia Pomorskiego. W prokuraturze zostaną mu przedstawione zarzuty, a następnie zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego" - wyjaśnia Małgorzata Wojciechowicz.

Po tych czynnościach prokurator zadecyduje o tym jaki środek zapobiegawczy zostanie zastosowany. W tym wypadku najbardziej prawdopodobny jest wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy wypadku. Pasażerka bmw została wczoraj przesłuchana. Nie została zatrzymana. Wczoraj po przeprowadzeniu badań, zostały wykonane z jej udziałem czynności procesowe. Została osobiście przesłuchana przez prokuratora jako świadek - dodaje Małgorzata Wojciechowicz.
Kierowca może usłyszeć zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do 15 lat więzienia.