Do tej pory podliczono, że zebrano 35 milionów 489 tysięcy 735 złotych.

Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie dziecięcych oddziałów medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

W ciągu całego dnia datki zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na świecie, zorganizowano setki koncertów i dziesiątki tysięcy charytatywnych aukcji. Licznik umieszczony na stronie internetowej na bieżąco pokazuje stan konta fundacji Jerzego Owsiaka.

Część aukcji internetowych zakończy się dopiero za kilka dni, więc ile dokładnie zbierze WOŚP w tym roku dowiemy się dopiero za kilka tygodni.Przed północną zaplanowano finał licytacji Złotych Serduszek i Złotych Kart Telefonicznych.

WOŚP można wspierać także poprzez przelewy pieniędzy, SMS-y, wpłaty z kart kredytowych lub bankomatowych oraz serwisy społecznościowe.

O 20.00 w całym kraju odbyły się pokazy sztucznych ogni pod hasłem "Światełko do nieba". W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki odbywa się główny koncert podsumowujący dzisiejszą kwestę. Impreza potrwa do 22.00.

W Warszawie zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą". Za pobieraną po raz pierwszy opłatę startową w wysokości 20 złotych będą kupione osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski poinformował, że zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegała bez większych zakłóceń. Do tej pory zanotowano tylko 26 drobnych incydentów. Sześć dotyczyło kradzieży puszek, w pięciu przypadkach z puszek zrabowano pieniądze.

Poza tym dwie puszki zgubiono, a pięć uszkodzono - w większości przypadków przez nieuczciwych wolontariuszy. Policja zatrzymała i doprowadziła do komend w sumie piętnaście osób - większość z nich nie miała osiemnastu lat.

Do policji zgłoszono też osiemnaście przypadków zgubienia identyfikatorów wolontariuszy - jeden udało się odzyskać. Według Mariusza Sokołowskiego, incydenty te, jak na ilość ludzi zaangażowanych w akcję zbierania pieniędzy na WOŚP, to sprawa marginalna.