Ojciec zmarłych bliźniąt z Włocławka: Nikt mnie nawet nie przeprosił

X

Ojciec zmarłych bliźniąt nie zgadza się z wersją wydarzeń, przedstawioną przez szpital. Jego zdaniem na dyżurze nie było specjalistów.

Jak żona przybyła na oddział to pani doktor powiedziała jednoznacznie, że nie zrobimy tego cesarskiego cięcia, bo nie ma nikogo kompetentnego, kto mógłby zrobić to badanie. Skoro było inaczej to dlaczego szpital nie zrobił tego badania USG i nie doprowadził do urodzenia moich dzieci, tylko spowodował ich śmierć - pyta w rozmowie z TVP Info Arkadiusz Szydłowski, ojciec zmarłych bliźniąt z Włocławka.

Mężczyzna odrzuca też stanowisko szpitala, że jego żona miała robione całkiem niedawno badania USG. Jak dla szpitala niedawno to jest prawie miesiąc czasu, to trudno, nie wiem jak to działa. Przed chwilą nawet dzwoniliśmy do żony, żeby zobaczyła ten wypis. To badanie było robione 30 grudnia - wyjaśnia.

Szydłowski nie wie, czy pozwie szpital. Teraz myślę o tym, żeby zrobić godny pogrzeb moim dzieciom - stwierdził. Na razie nie doczekał się nawet przeprosin od władz placówki.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~Robert Machliński
   2014-01-20 19:08
   Zastanawiam się nad inną tragedią. Pod koniec zeszłego roku głośno było o księdzu który nie wezwał pomocy do rodzącej na plebanii konkubiny. Dziecko zmarło. Być może coś mi się pokręciło, ale podawano wtedy uzasadnienie dlaczego prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa: istniała "uzasadniona możliwość" że dziecko księdza nie było człowiekiem. Chciałbym prosić o przypomnienie tej sprawy bo być może zawodzi mnie pamięć. Jeżeli jednak nie, \być może konkubinom była koza\ to jaka jest wykładnia prawna w obu przypadkach.
  • ~klerbarani
   2014-01-20 18:21
   przeprosiny jak i pogrzeb to sa czynnośći najmniejszego kalibru nie ratowano życia a moze trzeba było przewieżc do drugiego szpitala pogrzeb to zarobek dla klerużycie jest ważniejsze od pogrzebu
  • ~Moje zdanie
   2014-01-20 17:38
   Gdyby przeprosili,tym samym przyznaliby sie do winy.Nie ma przeprosin-nie ma winy!
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.