Ojciec zmarłych bliźniąt z Włocławka: Nikt mnie nawet nie przeprosił

2014-01-20 16:50 | Aktualizacja: 16:50
Szpital

Szpital / Shutterstock)

Ojciec zmarłych bliźniąt nie zgadza się z wersją wydarzeń, przedstawioną przez szpital. Jego zdaniem na dyżurze nie było specjalistów.




Jak żona przybyła na oddział to pani doktor powiedziała jednoznacznie, że nie zrobimy tego cesarskiego cięcia, bo nie ma nikogo kompetentnego, kto mógłby zrobić to badanie. Skoro było inaczej to dlaczego szpital nie zrobił tego badania USG i nie doprowadził do urodzenia moich dzieci, tylko spowodował ich śmierć - pyta w rozmowie z TVP Info Arkadiusz Szydłowski, ojciec zmarłych bliźniąt z Włocławka.

Mężczyzna odrzuca też stanowisko szpitala, że jego żona miała robione całkiem niedawno badania USG. Jak dla szpitala niedawno to jest prawie miesiąc czasu, to trudno, nie wiem jak to działa. Przed chwilą nawet dzwoniliśmy do żony, żeby zobaczyła ten wypis. To badanie było robione 30 grudnia - wyjaśnia.

Szydłowski nie wie, czy pozwie szpital. Teraz myślę o tym, żeby zrobić godny pogrzeb moim dzieciom - stwierdził. Na razie nie doczekał się nawet przeprosin od władz placówki.






Źródło: TVP Info
Wypowiedzi: 10
  • ~kama2014-01-21 11:15

    Była noc. a co robią lekarze w nocy na dyżurach - śpią. Wie o tym każdy, kto choć raz był w jakimkolwiek polskim szpitalu. Ja urodziłam córeczkę o 01:35. Pan doktor pojawił się po wszystkim wyrwany ze snu. Byłam przyjęta na oddział ok.23 i żaden lekarz się nie fatygował, KTG zepsute. To było inne miasto i 14 lat temu, szpital w ścisłej czołówce "Rodzić po ludzku". Na szczęście wszystko było ok. Rok temu - centrum onkologii w W-wie, mężowi w nocy wypadła rurka tracheotomijna. Dzwoni po pielęgniarkę i słyszy, że lekarz śpi i ona nie będzie go budzić. Dopiero rano doprosił się o plaster na pozostawiona ranę (po prostu dziurę w krtani). I co, i nic. To mafia, z bardzo nielicznymi wyjątkami. Mengele nie miałby problemów z naborem.

  • ~jan2014-01-21 09:12

    To ludzie niewiedzą jak działa służba zdrowia??? Idziesz do lekarza prywatnie gabinet 2X2 laptop ,kasa fiskalna , wszystko cacy ...dostajesz paragon..
    Następnie ten sam lekarz zapewnia Ci wszelkie wygody w szpitalu publicznym ..

  • ~Hańba!2014-01-21 08:58

    Wczoraj politycy z koalicji próbowali wmówić, że to "wypadek" i nie ma powodu, żeby minister rezygnował, jak to powiedział jakiś ******** (jeśli ktoś go pamięta to niech mi przypomni jego nazwisko) że "nie widzi powodu, żeby minister rezygnował z powodu każdego zabitego pijanego na drodze !!! Takie były jego słowa!!! Jak to usłyszałem to się we mnie zagotowało.To jest nie do pojęcia, żeby być tak bezdusznym i cynicznym chamem. To nie jest niestety pierwsza ofiara tych gnojków.Tej tragedii można było uniknąć. Takie rzeczy nie zdarzają się w cywilizowanym świecie. Zginęło dwoje zdrowych maluchów na które parę dni temu cała polska dawała pieniądze Owsiakowi. Ja się pytam PO CO? Po co te wszystkie sprzęty, skoro nikt ich nie obsługuje? Cała ta szopa tylko zapewnia alibi Tuskowi i jego nieudolnym zdegenerowanym siepaczom. Pewnie jeszcze powiedzą, że winni są sami rodzice, bo nie zapłacili. Taki idzie przekaz w eter. "Nie będziecie płacić to tak skończą wasze dzieci." To jest najprawdziwsza mafia. Głosujcie ciemniaki dalej na tych gnojków. Ostatni, który ma jeszcze jakieś wyrzuty to Kłopotek z PSLu, reszta to zwykli degeneraci. Moralne dno. Za grosz wstydu.

  • ~do:Robert Machliński2014-01-20 21:58

    Zgadzam sie z panem! To swinstwo i obluda!!!
    A glupi lud dalej im holduje!

    ZB

  • ~TEMIDA2014-01-20 20:26

    Zawiniła Partia Oszustów w postaci Arłukowicz i Donald Tusk trzeba jak najszybciej wywalić ich na zbity pysk To jest morderstwo i z tego paragrafu ci ludzie powinni być sądzeni

  • ~wstyd2014-01-20 20:23

    Pan Szydłowski sam sobie winny !
    Nie dał łapówy, a chciał cesarkę za darmo !
    Niedorajda niedostosowany do POwskich norm !

  • ~Robert Machliński2014-01-20 19:08

    Zastanawiam się nad inną tragedią. Pod koniec zeszłego roku głośno było o księdzu który nie wezwał pomocy do rodzącej na plebanii konkubiny. Dziecko zmarło. Być może coś mi się pokręciło, ale podawano wtedy uzasadnienie dlaczego prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa: istniała "uzasadniona możliwość" że dziecko księdza nie było człowiekiem. Chciałbym prosić o przypomnienie tej sprawy bo być może zawodzi mnie pamięć. Jeżeli jednak nie, \być może konkubinom była koza\ to jaka jest wykładnia prawna w obu przypadkach.

  • ~klerbarani2014-01-20 18:21

    przeprosiny jak i pogrzeb to sa czynnośći najmniejszego kalibru nie ratowano życia a moze trzeba było przewieżc do drugiego szpitala pogrzeb to zarobek dla klerużycie jest ważniejsze od pogrzebu

  • ~Moje zdanie2014-01-20 17:38

    Gdyby przeprosili,tym samym przyznaliby sie do winy.Nie ma przeprosin-nie ma winy!

  • ~ZB2014-01-20 17:35

    Zostalem przed 2 tygodniami dziadkiem i w glowie mi sie nie miesci, ze wnuczek moglby dzien przed porodem umrzec, bo w szpitalu nie bylo kompetentnego lekarza! Tragedia, zmarlo dwoje niewinnych dzieci!

    Ten czlowiek, ktory zadecydowal, ze cesarka odbedzie sie nastepnego dnia
    powinien pojsc za kraty !!!

    Na miejscu pana Szydłowskiego nie czekalabym na przeprosiny, ba- mialbym je w glebokim powazaniu.

    Zastanawiam sie jednak, dlaczego panstwo Szydłowscy nie pojechali do innego szpitala?