Jak informuje Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tym mieście od początku sezonu stwierdzono w regionie ponad 27 tysięcy zachorowań na grypę, w tym u 13 chorych stwierdzono wirusa typu AH1N1: Aktualnie stan dwóch osób jest ciężki. Jedna osoba zmarła z powodu powikłań grypowych wirusa AH1N1. Osoba, która zmarła cierpiała na inne choroby współistniejące.

Jak podkreśla rzeczniczka szczecińskiego sanepidu świadomość mieszkańców województwa co do ochrony przed chorobą jest z roku na rok coraz większa: Zaszczepiło się ponad 55 tysięcy osób w województwie zachodniopomorskim. Jest to o 5 tysięcy więcej niż w 2012 roku.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że szczepionki są dla nas dobre i zawierają w sobie te wszystkie komponenty, które krążyły w ubiegłym sezonie grypowym. w 2012 roku krążyła grypa AH1N1 i w szczepionce na 2013 roku te komponenty się znalazły".

Od początku września 2013 roku do końca lutego stwierdzono ponad półtora miliona zachorowań na grypę i zakażenia grypopodobne w całej Polsce.