Dworzec Gdański będzie obsługiwał 43 kursy dalekobieżne. To ponad 1/4 wszystkich tego typu połączeń kolejowych w stolicy. Jak zapewnia rzeczniczka PKP Intercity, Zuzanna Szopowska, stacja jest już przystosowana do przyjęcia dodatkowych pasażerów. Spodziewanych jest dodatkowo około 7 tysięcy osób dziennie. Dlatego też, powstanie dodatkowa kasa Intercity oraz punkt informacyjny. Ponadto, w dotarciu na inne warszawskie dworce pomogą informatorzy mobilni.

To jednak nie koniec dodatkowego wyposażenia. Mirosław Siemieniec z PKP Polskich Linii Kolejowych dodaje, że gotowa jest także infrastruktura wokół dworca. Po gruntownym przeglądzie są: system sterowania ruchem oraz nagłośnienie. Przez pierwsze dni, nadzór nad stacją sprawować będzie też dodatkowa liczba pracowników PKP PLK. Wszystko po to, by wszelkie utrudnienia usuwać w początkowym stadium występowania.

Remont dalekobieżnych torów na Moście Średnicowym potrwa do 15 czerwca. Informacje o zmianach organizacji ruchu dostępne są na stronach internetowych przewoźników.