Jerzy Owsiak i jego ekipa zebrali w trakcie 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 52 miliony 448 tysięcy 765 złotych i 49 groszy - wynika z podsumowania zaprezentowanego przez Fundację WOŚP. To o 2 miliony więcej niż rok temu. 

To również rekordowej wysokości zbiórka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oprócz kwoty, rekordowe było również zaplecze wspomagające tegoroczny finał WOŚP. - To dzięki rosnącemu wsparciu i bezkompromisowej pomocy Polaków - podkreślił szef Orkiestry Jerzy Owsiak.

W finale WOŚP wzięło udział 120 tysięcy wolontariuszy działających w 1800 sztabach w ponad 50 państwach. Ofiarodawcom wręczono 35 milionów naklejek-serduszek.

Rekord udało się uzyskać mimo nasilającej się fali krytyki pod adresem WOŚP. Jerzy Owsiak podkreślił, że w tych warunkach tegoroczny sukces nabiera dodatkowego znaczenia. Polacy wybrali bowiem pomoc dla najbardziej potrzebujących, angażując się w nią także po zakończeniu zbiórki pieniędzy. Pokazuje to skrzynka mailowa Orkiestry z ponad milionem wiadomości ze słowami wsparcia.

Zebrane w tym roku pieniądze będą przeznaczone na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej oraz opiekę medyczną dla seniorów.