Na oficjalnej stronie komitetu, zajmującego się aplikacją Krakowa, pojawiło się zdjęcie panoramy Krakowa z widokiem na Tatry. Problem w tym, że pasmo górskie znalazło się na wschodzie Krakowa, a po drugie - znacznie bliżej stolicy niż Małopolski niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Teraz komitet na swojej stronie wystosował oficjalne oświadczenie z przeprosinami. Kieruje je do Pawła Krzana, autora zdjęcia, które zostało przerobione bez jego wiedzy.

Komitet Konkursowy Kraków 2022 wyraża głębokie ubolewanie i przeprasza Pana Pawła Krzan za przypisanie jego osobie autorstwa kolażu fotograficznego przedstawiającego widok z Kopca im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie w stronę wschodnią, połączonego z widokiem na Słowackie Tatry Bielskie - można przeczytać na stronie komitetu organizacyjnego.

Autorstwo tego utworu, który powstał między innymi przy wykorzystaniu dwóch zdjęć Pana Pawła Krzan, należy przypisać firmie Alvernia Studios. Jest to połączenie graficzne zdjęć służące reklamie, które nie przedstawia rzeczywistego widoku Tatr z Krakowa - kwitują przedstawiciele komitetu.