Mamy prawdziwą złotą polską jesień - utrzymuje się ładna pogoda. Jest dość ciepło, mało wietrznie, raczej nie pada i prawdopodobnie jeszcze przez pewien czas będziemy mogli cieszyć się spacerami po parkach i podziwiać drzewa, z których powoli opadają żółte i brązowe liście.Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Centrum Nadzoru Operacyjnego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mówi, że mamy piękną pogodę, choć jest dość pochmurno, do czego przyczynił się front atmosferyczny, który przesunął się z zachodu. Przynosi on więcej chmur niż opadów, a co najważniejsze - nie obniża temperatury. W Polsce jest dość ciepło, poza krańcami północno-wschodnimi, gdzie temperatura osiąga 12-15 stopni, ale już w głębi kraju mamy od 16 do nawet 19 stopni.

Jest raczej sucho, ale gdzieniegdzie kropi i będzie kropiło, więc warto mieć parasol pod ręką. Słaby deszcz pada w strefie frontu, w pasku od Mazur, przez Ziemię Łódzką, po Górny Śląsk. Front będzie dawał jeszcze nieco chmur i deszczu w Polsce zachodniej i północnej, reszta kraju może liczyć na słońce i łagodne temperatury.
Ładna pogoda utrzyma się aż do weekendu, choć i w tedy pojawią się lekkie opady, ale jak zapowiada IMGW - większych zmian aury powinniśmy się spodziewać dopiero w okolicach połowy przyszłego tygodnia.