Nowoczesne skarbonki

Oferta PKO Junior PKO Banku Polskiego to dobra zabawa i skuteczna edukacja finansowa w jednym – to doskonały pomysł na ciekawe i praktyczne zajęcia z bankowości. Ofertę tworzą m.in. PKO Konto Dziecka, karta przedpłacona oraz serwisy: junior.pkobp.pl (dostępny również dla klientów Inteligo: junior.inteligo.pl). PKO Junior jest kompleksowym narzędziem edukacji finansowej dla dzieci do 13. roku życia oraz ich rodziców.

Ważnym elementem oferty PKO Junior jest PKO Konto Dziecka. Rachunek przeznaczony jest dla rodziców dzieci do 13. roku życia. PKO Konto Dziecka można otworzyć za pośrednictwem strony internetowej Banku, serwisu bankowości internetowej iPKO, bądź podczas jednej wizyty w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego. Wystarczy podać PESEL dziecka oraz mieć przy sobie jeden z jego dokumentów: skrócony odpis aktu urodzenia, legitymację szkolną, paszport lub dowód osobisty. Ponadto rodzic powinien posiadać przy sobie dokument potwierdzający jego tożsamość np. dowód osobisty. PKO Konto Dziecka posiada ponad 230 tys. dzieci, a średnie saldo na rachunku wynosi 2,3 tys. zł. Jego prowadzenie jest bezpłatne, oprocentowanie wynosi 2,5 proc. w skali roku (do kwoty 2500 zł oraz 0,5 proc. od nadwyżki ponad 2500 zł), a kapitalizacja odsetek naliczana jest tygodniowo. Dzieci mają też do dyspozycji karty przedpłacone. Ich właścicielem jest osoba dorosła, która może je przekazać w użytkowanie dziecku. Karty pozwalają realizować płatności zbliżeniowe, za usługi stacjonarne i internetowe, zarówno w kraju, jak i za granicą. Korzystając z klasycznych, plastikowych kart można też wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie, a także z ponad 3 tys. bankomatów PKO Banku Polskiego, które automatycznie rozpoznają „dziecięcą” kartę (zabezpieczoną, nadanym przez rodzica hasłem PIN) i wyświetlają komunikat dostosowany do młodego użytkownika – zarówno pod względem graficznym, jak i językowym.

Zdobądź vouchery na seans w 2D do Cinema City dla Ciebie i Twojego dziecka. Do 20 czerwca otwórz PKO Konto Dziecka lub Inteligo Konta Dziecka, zasil konto kwotą 50 zł w czasie 3 dni od dnia zawarcia umowy i ciesz się wspólnym wyjściem do kina ze swoim dzieckiem (bilety ważne są do końca lipca).

Co ważne, to rodzice cały czas mają pełną kontrolę nad wydatkami dzieci. Przez internet mogą nadzorować operacje przeprowadzane przez ich pociechy, kontrolować stan ich konta i w każdej chwili zdecydować o jego zasileniu. To dorośli muszą też zaakceptować przelewy inicjowane przez dzieci czy doładowania telefonu komórkowego.

A może zabawka?

Oferta banku nie kończy się tylko na klasycznych plastikach. Naszemu dziecku możemy sprawić również coś, co nie tylko pozwoli mu płacić za siebie, ale także wyróżni je wśród innych. Chodzi o specjalne naklejki, dzięki którym najmłodsi będą mogli płacić zbliżeniowo w sklepach. Zostały one zaprojektowane tak, aby korzystanie z nich przez najmłodszych użytkowników było jak najbardziej bezpieczne.

Nasze dziecko może także dokonywać płatności przy pomocy zabawki. Mowa tutaj o specjalnym breloczku, który umożliwia najmłodszym operowanie swoimi pieniędzmi. Śmigacz PKO Junior to wyjątkowe narzędzie płatnicze, dostosowane do gustu i preferencji dzieci. Składa się z karty SIM do płatności zbliżeniowych, którą można umieścić w praktycznym breloku - obecnie najpopularniejszy to żyrafa.

Zarówno karta, jak i naklejka czy śmigacz, pozwalają dzieciom dokonywać płatności w internecie.


Artykuł powstał przy współpracy z: https://bankomania.pkobp.pl/static/_front/_img/_layout/logo_bankomania.png