To on bada teraz katastrofę smoleńską. Kim jest Wacław Berczyński?

| Aktualizacja:

To on w sześć lat po katastrofie smoleńskiej stanął na czele specjalnej podkomisji, powołanej przez szefa MON Antoniego Macierewicza do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Rok później, już jako szef komisji, przedstawił tezę, wedle której 10 kwietnia 2010 roku rządowy tupolew mógł zostać rozerwany przez wybuch bomby termobarycznej. Kim jest Wacław Berczyński?

wróć do artykułu
  • ~#
    (2017-04-11 00:47)
    Prawda zawsze wyjdzie na jaw — jeszcze trochę, a ze strachu przed odpowiedzialnością zaczną sypać jeden drugiego. Parafrazując Makbeta — las smoleński podszedł pod mury Donaldoru — na zbrodniarzy przyszedł miecz. Winnym od dawna śni się to po nocach i kompulsywnie próbują myć ręce, ale to na nic. Ich szczęście, że nie będą wisieć tylko siedzieć.
  • ~okso
    (2017-04-11 01:48)
    Czy wybuchy zostały zarejestrowane na czarnych skrzynkach? Odpowiedź: - Nie. Wybuchy były szybsze niż dźwięk. - to zrobiło mi dzień :-)
  • ~kanada
    (2017-04-11 00:39)
    Sposob w jaki nakreslono sylwetke naukowa Dr. Berczynskiego nasuwa na pamiec lata 50 i stalinowska narracjee wobec osob ktorych kompetencje chciano podwazyc. Moze ni redakcja laskawie wyjasni jaki ma zwiazek przynaleznosc do PZPR doktoratu w twardych dziedzinach technicznych i matematycznych. Czyzby redakcja chcial podwazyc kompetencje do nadawania dtopniow naukowcy uczelniom ktore takowrgo udzielil, czyzby redakcja rowniez podwazala kompetencje wszystkich uczestniczacych w przewodach doktoranckich dr Berczynskiego, zapytam jakie kompetencje ma w tym zakresie redakcja dziennika wyksztalcona na paranauykawych wydzialach humanistycznych ktore z Boza pomoca ukonczy rowniez babcia klozetowa a ocena osiagniec to bardziej kwestia interpretacji niz twardych bezlitosnych liczb. Zastannawiam sier w jakim my kraju zylismy przez te 26 lat w kraju w ktorym absolwent historii wypowiada sie i wydaje oceny w dziedzinach kompletnie poza jego zasiegiem intelektualnym.
  • ~39marpik
    (2017-04-11 05:12)
    To nie termobaryczna tylko psychopatyczna bomba władowana w głowy Polaków sieje spustoszenie .
  • ~myszka miki
    (2017-04-11 04:12)
    Zamachy robi sie na osoby niebezpieczne. Dla kogo Lech Kaczynski byl niebezpieczny?Dla siebie na pewno.Zdarzalo mu sie nie zawiazywac butow, wiec mogl sie zaplatac o wlasne sznurowki i buc na buzie. Jego braciszek mowi ze Lech byl bardzo niebezpieczny dla Rosji, bo machal piescia na wschod. Moge sie zalozyc, ze Rosjanie nie widzieli tego niebezpieczenstwa, bo to sa nieglupi ludzie, w przeciwienstwie do wielu Polakow.
  • ~JoNasz
    (2017-04-11 04:06)
    Nie wazne kim ten koles byl, wazne ze oficjalnie zostal klaunem. Z twarzy glab czy ogor chyba jakis. Czy nie mozna bylo wybrac na prezesa tej komisji np. jakiejs modelki albo pani Ogorek? Fajnie byloby popatrrzec na cos innego niz odgrzewany wrak jakis co chwila wyciagany ze szafy tak jakby nie bylo w tym kraju nic innego-ciekawszego...?
  • ~dick
    (2017-04-11 06:48)
    Zabici w wybuchu termobarycznym krzyczeli ze strachu w ostatnich sekundach lotu-cuda komisji
  • ~...
    (2017-04-11 00:31)
    Przypomina mi Kononowicza
  • ~Ulla
    (2017-04-11 07:31)
    Następny, który opuści kiedyś ten ziemski padół z plamą na życiorysie. Zadawanie się z pisowskimi oszołomami to hańba nad hańbami...
  • ~prawdziwy PeOfil
    (2017-04-11 00:13)
    należy go zochydzić !
  • ~Hedonista
    (2017-04-11 07:16)
    Komisja dla idiotów, powołana przez idiotę, przedstawiła idiotyczne wnioski. Cieszy się lepsza część narodu czyli.... I pytanie. Kiedy osoba jawnie i od szeregu lat nawołująca do nienawiści, dzieląca społeczeństwo , marnotrawiąca państwowe pieniądze trafi przed oblicze sądu ?
  • ~zx
    (2017-04-11 07:58)
    Pan B.jest nieuczciwym pseudonaukowcem i niestety tak mu już zostanie.
  • ~Kac
    (2017-04-11 06:48)
    Kolejny pisowski pseudo naukowiec. Komuniści tworzyli tysiące takich pseudonaukowców, wystarczyło wykazać się tylko odpowiednim "wyrobieniem politycznym". Pisowata ... postępuje podobnie, efekt będzie opłakany dla Polski i jej przyszłości.
  • ~Luk
    (2017-04-11 08:40)
    Nastepny stary p r y k , zdezorientowany na uslugach prezesa. A ja myslalem, ze prezes lubi tylko koty, a tu jeszcze jeden skomlacy pies, zabiegajacy o glaskanie!
  • ~Kth3
    (2017-04-11 07:40)
    Naczelnik nazbierał przytakiwaczy do swoich urojeń.Jedni dla kariery,drudzy dla pieniędzy,trzeci,żeby z czegoś żyć.Przytakiwacze dobrze wiedzą,gdzie jest prawda. Pokazanie wątpliwości,to strata pracy.Kółko graniaste.
  • ~www
    (2017-04-11 07:22)
    PIS-ior trollu , nie trac tu czasu OBIECUJA Virtuti Militari Apel do prawdziwych PATRIOTOW ( chetnie kiboli bo sa najlepsi ) Zrób lepiej loda Antoniemu i prezesowi dziewicy bo tow. Misiewicza juz usta bola.
  • ~Mnietek
    (2017-04-11 13:10)
    Klasyczny przykład człowieka wykształconego ponad swoja inteligencję. Liczba kretyyynów z doktoratami w tym kraju is too damn high!!
  • ~li
    (2017-04-11 08:55)
    takie filmiki to już robią licealiści w swoich smrtfonach nawet lepszej jakości
  • ~qqq
    (2017-04-11 08:45)
    Do CV to można sobie wszystko wpisać, podkolorować. Wszystko jest kwestia rozlozenia akcentów.
  • ~psychiatra
    (2017-04-11 11:01)
    Załoga prowadziła rozmowę do momentu uderzenia w ziemię. Piloci nie wspomnieli nawet o wcześniejszych wybuchach :-( . Antoś na szczęści uzupełnił prawa fizyki :-)

Może zainteresować Cię też: