Tajna instrukcja dla uczestników Kongresu Prawników Polskich. Pawłowicz: To kompromitacja

Sędziowie i adwokaci podczas sobotniego Kongresu Prawników Polskich w Katowicach mają nie poruszać tematów związanych z wynagrodzeniami sędziów, a także nie używać słów w rodzaju: "kasta" - podał "Super Express".

wróć do artykułu
  • ~Macisław Płatow
    (2017-05-19 18:14)
    Ciekawe co ta Kasta powie ,gdy TK uzna wybór Sędziego Sądu Najwyższego ,za nie zgodnego z prawem. Ale będą bić piane.
  • ~ Sielankowy kudłacz
    (2017-05-19 18:52)
    Pani poseł to "wielki autorytet" wśród prawników.
  • ~Baca
    (2017-05-19 20:18)
    Oburzające się o jakieś instrukcje wszystkie PISie typu Pawłowicz które wszystko robią wg instrukcji Kaczyńskiego powinny dostać po łbach porządnym bejsbolem z wizerunkiem Wyklętego.
  • ~Sędzia TK Rymar ubogacony na dzikiej reprywatyzacji
    (2017-05-19 20:26)
    Dziennik „Fakt” donosi o kolejnym przypadku bulwersującej warszawskiej reprywatyzacji. Jej ofiarami padli użytkownicy garaży przy ul. Szarych Szeregów. A jednym z beneficjentów okazał się … sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Rymar. Sędzia TK, który w Warszawie reprywatyzuje dla siebie nieruchomości, dwukrotnie wydawał wyroki w/s… reprywatyzacji! Czy to jest orzekanie we własnej sprawie?! W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do własnej bezstronności, sędzia Trybunału Konstytucyjnego musi poinformować o tym prezesa TK i wyłączyć się z orzekania. Tyle teoria. W praktyce bywa różnie, co pokazuje przykład sędziego Stanisława Rymara. Okazuje się, że znalazł się on w składzie Trybunału orzekającym o przepisach związanych z tzw. dekretem Bieruta (reprywatyzacja) mimo, iż w tym samym czasie on, jak i jego obie córki, domagali się zwrotu przedwojennych nieruchomości położonych na terenie warszawskiej Woli. W kolejnych pismach kancelaria radcowska Pin Legal zażądała wydania gruntów i garaży w terminie 30 dni. Przy okazji okazało się, że w księdze wieczystej wśród nowych właścicieli gruntów figuruje nazwisko sędziego Rymara oraz jego dwóch córek. W jaki sposób sędzia TK i jego rodzina dołączyli do grona spadkobierców? Dlaczego kancelaria tak długo ukrywała ten fakt? — pyta gazeta. Przedstawiciel kancelarii odmówił wyjaśnień. Nie odpowiedział również sędzia Rymar. Dziennikarze „Faktu” zapytali ekspertów o wartość terenu na Woli. „Dziesiątki milionów złotych pod eleganckie osiedle” – usłyszeli w odpowiedzi. Stanisław Rymar to od 2010 r. sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Został wybrany z rekomendacji Platformy Obywatelskiej. Wcześniej (w latach 2001 – 2007) pełnił funkcję prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej.
  • ~ratio
    (2017-05-19 21:36)
    Instrukcja jak najbardziej pożądana, żeby się bractwo trochę miarkowało... Jak to brzmi "kasta"? Nie wiem, ale ja mam takie dziwne skojarzenia i z Indiami i z "casta nostra" czy jak im tam...sorry.
  • ~kwak
    (2017-05-19 21:52)
    żeby mogła to by OGONEM merdała. dodra Sunia.
  • ~Jonn
    (2017-05-19 22:18)
    To tylko Kwestia czasu jak Yaro i pis-pOSŁY pójdą SIEDZIEĆ za PODEPTANIE Konstytucji...
  • ~fregat
    (2017-05-19 23:51)
    krysia niech lepiej je sałatki i już się nie wypowiada
  • ~Prawnik po Uniwersytecie om.B.Bieruta
    (2017-05-20 06:21)
    Kompromitacja jest to,że pani jest także prawnkiem.
  • ~Roger
    (2017-05-20 07:26)
    Jak w Korei północnej.
  • ~powód
    (2017-05-20 08:22)
    W lipcu dobiegną równo 3 lata jak wlecze się moja sprawa przeciwko byłemu pracodawcy, a ja uważam, że rok to byłoby aż nadto. Jak najbardziej niech się tym zajmą uczestnicy Kongresu.
  • ~gadojan
    (2017-05-20 08:39)
    Kongres ma na celu omówienie problemu obywateli???? Alez szanowni p.p. sedziowie to wy jestescie problemem obywateli i obywatele chcieliby wlasnie wiedziec co zamierzacie zrobić ze swoimi swiatlymi przedstawicielami ktorzy dali sie skorumpowac, ktorzy sami czerpia zyski oszukujac obywateli??? ect.....
  • ~helena
    (2017-05-20 08:57)
    Ta nadzwyczajna kasta ma ludzi za idiotów??????? Tak nas robiono przez całe lata,naród miał chodzić do stołowki na śmietniku,jak naród upodlony to się lepiej nim manipuluje!!!!!

Może zainteresować Cię też: