Umorzono "dyscyplinarkę" sędziego, który porównał Kaczyńskiego do Hitlera. "Znikoma społeczna szkodliwość" czynu

Sędziowski sąd dyscyplinarny umorzył postępowanie wobec sędziego Cezarego Skwary, który porównał Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. Sąd Apelacyjny w Lublinie powołał się na "znikomą społeczną szkodliwość" czynu - ustaliła PAP w źródłach zbliżonych do sprawy.

wróć do artykułu
  • ~P.R.L. Bis.
    (2017-08-15 07:28)
    To są sędziowie z epoki P.R.L. Bis.
  • ~Wisła
    (2017-08-14 10:09)
    aż strach pomyśleć, co czyta obecnie sędzia S. i jak to się ma do jego przemyśleń orzeczniczych.... uzasadnienie sędziów wyższych.. szkoda słów..
  • ~smok
    (2017-08-14 09:12)
    Czyżby Pan sędzia Cezary Skwara to stalinowski pomiot PO.
  • ~nut
    (2017-08-14 07:53)
    Nic nie rozumiem. Dobry sędzia jak odejdzie z sądu zostanie wziętym adwokatem. Według prof. Gersdorf będzie mógł lepiej zarabiać a co najważniejsze głosić swobodnie swoje poglądy a nawet aktywnie uczestniczyć w polityce. Oni wolą nasze nędzne podatki ? Nic nie rozumiem.
  • ~sowa z rodziną
    (2017-08-13 12:51)
    Ten sędzia powinien otrzymać solidną karę ,bo skompromitował togę sędziowską i zaufanie nas obywateli!
  • ~sam
    (2017-08-13 12:22)
    Albo Gitler albo Staliczynski! Albo Napol leon , bo zimno.
  • ~gadojan
    (2017-08-13 08:25)
    Kaczynskiemu i tak ciagle obrzucanemu blotem może i te słowa specjalnie nie zaszkodzily, ale co to za gowniany sędzia?...sam sobie zaszkodzil ...kazdy kto bedzie miec u niego sprawe natychmiast powinien wnosic o zmiane sędziego
  • ~jula
    (2017-08-13 07:29)
    Inny werdykt byłby pomyłką . Sędzia orzekł będąc w zgodzie z sumieniem i prawdą .
  • ~Gosc
    (2017-08-12 22:21)
    Bardzo dobrze powiedział sędzia ! Prawda taka i tyle a te czubki co za Kaczorem są i tak będą płakać a my wszyscy Polacy tylko dopłacać do wszystkiego. Oby Tusk wrócił i porządek zrobił bo Duda jak Narazie to nie bardzo działa.
  • ~000
    (2017-08-12 18:01)
    Taki sędzia to jak SS.
  • ~Jabis
    (2017-08-12 17:03)
    A ... kto przeprosi Adolfa H. za taką zniewagę?
  • ~Sigurd
    (2017-08-12 16:26)
    Uprzejmie poproszę o imiona i nazwiska sędziów z Sądu Apelacyjnego w Lublinie , którzy wydali ten durny wyrok. Złych ludzi trzeba piętnować żeby znów nie było , że jak się atakuje to zaraz wszystkich sędziów. Czarne owce mają imiona i nazwiska i te powinniście wskazać jako dziennikarze , a potem konsekwentnie dążyć do tego żeby już nigdy nie mieli prawa wymierzać wyroków w imieniu Rzeczpospolitej , bo to hańba dla wszystkich Polaków.
  • ~cenzorsądownictwa
    (2017-08-12 16:07)
    Przecież to wspaniała wiadomość dla Pana Ziobry , Jakiego . itd. To tylko dodaje argumentów , że nadzwyczajna kasta ludzi nigdy się nie oczyści !!!!!!!!!!! . No bo skoro sędzia , może zostać bezczelnym POlitykiem bez konsekwencji paplania bzdur - to rozwalić ten układ !!!
  • ~Stiff
    (2017-08-12 15:42)
    A gdyby tak ktoś porównał kogoś innego do działaczy PO jak..........To jak by sie wysoki sąd ustosunkował .?
  • ~JÓZIEK DYRMAN
    (2017-08-12 14:55)
    NAJWYŻSZA KASTA DALEJ BRNIE W BAGNO . TRZEBA WYCZYŚCIĆ TĄ STAJNIĘ AUGIASZA DO IMENTU . PANIE ZIOBRO - POLACY ZA PANEM , DO ROBOTY !
  • ~erazm
    (2017-08-12 14:52)
    Co będzie,jeżeli wyroki wydane przez tego sędziego nie będą realizowane?
  • ~Stiff
    (2017-08-12 13:15)
    O . K ....a mać
  • ~meritum
    (2017-08-12 13:10)
    Sędziowie Apelacji Lubelskiej wykazali się solidarnością zawodową i brakiem roztropności. A to duża szkodliwość społeczna.
  • ~isk
    (2017-08-12 13:04)
    jak by ktoś publicznie tak powiedział o Tusku lub innym urzędasie unijnym to szkodliwość byłaby ogromna i wyrok odpowiedni
  • ~Coco
    (2017-08-12 12:41)
    Czy rzeczywiście naganne było porównanie? Przecież to prawda! To Suski, jak zwykle, sprowokował. Reszta sama się "podsumowała". Naprawdę nie wiem za co przepraszać.

Może zainteresować Cię też: