Prezydent Duda: Wiadomość o dramacie, który się wydarzył w Suszku, wywołuje mój głęboki smutek i żal

Wiadomość o dramacie, który się wydarzył, wywołuje mój głęboki smutek i żal. Nie sposób wyobrazić sobie, jak wielki ból odczuwają w tym momencie bliscy uczestników obozu - napisał w liście do rodzin poszkodowanych w nawałnicy w Suszku (pomorskie) harcerzy prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu
  • ~jerzy
    (2017-08-12 13:54)
    Prywaciarze z energetyki zamiast ułożyć kable pod ziemią, trzymają stare druty na krzywych słupach i co wiatr to "awaria zasilania", a kasa dla prywaciarzy leci. W Niemczech nie ma w ogóle słupów, wsie zasilane są kablami ziemnymi i zawsze jest prąd. Im biedniejszy kraj, tym więcej pajęczyn na słupach, które się rwą przy byle burzy.
  • ~fregat
    (2017-08-12 16:55)
    pisowcu....jest bardzo wrażliwa ,ale pieniędzy na leczenie chorej Nikoli nie chce dać ...taka wrażliwa , a na plebanie syna dała z naszych 2-4 miliony dla czarnego w sukience
  • ~Tadeusz
    (2017-08-12 12:01)
    A gdzie sławetne Wojska Obrony Terytorialnej?! Zapewne na wakacjach! Tak wygląda próba robienia z cywilów służb pseudomundurowych! Rozumiem, że jak wróg będzie nas atakował od wschodu, to kraj możemy spisać na straty, bo sławetni "żołnierze" WOT-u również będą na wakacjach?!
  • ~Mateusz
    (2017-08-12 16:37)
    Niewyobrażalna tragedia dla rodziców i rodzin tych dziewczynek.Tego nie da się w pełni wyobrazić.Słowa współczucia są ważne,ale to jasne że nie przyniosą ulgi w cierpieniu. Na kanwie tych zdarzeń związanych ze skutkami nawałnic jakie stanowisko zajmie Komisja Europejska i osobiście ten zajadły k n u r Timmermans?- czy nałoży na Polskę sankcję za zniszczenie setek tysięcy dorodnych ,pięknych drzew (bo ludzie,Polacy to g... go obchodzą)? ..Cóż z tego że drzewa nie z puszczy,ale drzewo jest drzewo i dla ekosystemu żywe ,kilkudzięsiecioletnie (50-70 lat) jest o wiele ważniejsze niż zjedzone przez korniki. Dawaj błaznie,wszczynaj kolejną procedurę-tym razem wobec natury,że bezprawnie niszczy samą siebie.
  • ~ikto
    (2017-08-12 18:45)
    Mogła by się ubrać w coś bardziej STOSOWNEGO, zamiast tego wsiowego pop-artu! Babina zupełnie nie ma wyczucia, co nosić i z jakiej okazji.
  • ~lidka
    (2017-08-12 16:13)
    Nasza Premier Beata Szydlo jest nie tylko dobrym Premierem ale tez szlachetna kobieta Umie znalesc sie w kazdej sytuacji Polacy powinni ja szanowac nie tylko jako Premiera ale rowniez za to ze jest wrazliwa osoba .Pozdrawiam Pania i zycze powrotu na zasluzony odpoczynek czyli wakacjie za rok 2017
  • ~Kogut
    (2017-08-12 22:25)
    Pani Premier Beata Szydło to nie jest żaden podrabiany produkt kukurydzopodobny spod znaku GMO! - Szydło to jest prawdziwe, naturalne, dorodne, zdrowe i pożywne - a przy tym nasze rdzenne polskie pszeniczne ziarno, które się polskim ślepym kurom wyprowadzonym na sz czanie (w pole) przez godnych tylko takiego zajęcia "polskich" polityków trafiło - ale ponieważ one nigdy przedtem takiego ziarenka nie widziały - więc nadal bezradnie chodzą tulko po tym swoim polskim obs ranym podwórku i omijają, plują albo nawet sr ają na tę perłę! - Mówię tu tylko o perle i o kurach - jako że na wieprzach nie bardzo się znam - bo tylko je codziennie widuję i słyszę - a smród, jaki wydzielają, przyprawia mnie o mdłości - więc staram się od nich trzymać z daleka!
  • ~Emerytka
    (2017-08-12 20:26)
    Pani premier powinna byc na miejscu tragedii!!!!!
  • ~Re ~jerzy
    (2017-08-12 20:29)
    Nie wiem - ile krajów w życiu widziałeś - ale na przykład w takich Stanach Zjednoczonych "występuje" największa na świecie "kolekcja" krzywych i przeciążonych siecią niezliczonych splątanych kabli drewnianych słupów (nawet w takich metropoliach jak Nowy Jork) - a awarie zdarzają się niezwykie rzadko i są usuwane w tempie ekspresowym - bo dzięki tym łatwo dostępnym słupom i wiszącym na nich transformatorom jest to niezwykle proste!!! - Bo tylko w Polsce wszystko opiera się na "słupach" - nawet piramidy finansowe! - W normalnych krajach czynnikiem decydującym są wolni, przytomni, spostrzegawczy i sprawni w działaniu ludzie!
  • ~Jazgot pisuarski
    (2017-08-13 07:38)
    Cóż to za istotka na pierwszym planie ?
  • ~hańba 13grudnia81
    (2017-08-12 23:11)
    Ludzie, chwilę cieszy nad tą tragedią. A to, że służby w ogóle nie zadziałały, to już sprawa dla prokuratury. Polecam prokuraturę okregową w Bydgoszczy, gdzie gwiazda stanu wojennego, płk w st. sp. Wiesław G.... jest sumieniem narodu
  • ~proste
    (2017-08-12 22:36)
    rzad nic nie zrobil zeby zapobiec nawalnicom
  • ~AM
    (2017-08-13 07:18)
    Nadciaga burza i pol Polski nie ma pradu ?????????????? To damo zjawisko obserwujemy w krajach trzeciego swiata.
  • ~ik
    (2017-08-13 06:38)
    ta premier coraz bardziej zacieta i ta waga na dodatek
  • ~elektromonter
    (2017-08-12 16:41)
    Jerzy @ nie masz POjęcia co to są kable naziemne co POdziemne to się stul
  • ~Duda 'in a sentimental mood':
    (2017-08-12 20:18)
    "...Na zawsze pozostaną dni smutku i mąk..."
  • ~Dr
    (2017-08-13 03:48)
    dzieciaki wystepuja w warszawie. w ludzie maja DZIECI
  • ~Jabis
    (2017-08-13 07:25)
    "Mogła by się ubrać w coś bardziej STOSOWNEGO, zamiast tego wsiowego pop-artu!" ... pal licho jej ubiór. Siano w głowie, coraz bardziej zacięta, nienawistna twarz i nadwaga. Czy to ... od walnięcia w lipę?
  • ~Gineter
    (2018-01-29 20:11)
    Widzicie...są jednak czasami takie wydarzenia, które są w stanie wstrząsnąć nawet takim człowiekiem, który teoretycznie powinien zachować "neutralność", który teoretycznie przeżył już wszystko. Ja jestem takim właśnie człowiekiem. Dużo przeszedłem jak na te swoje 35 lat. Parokrotnie lądowałem w szpitalu, właściwie prawie za każdym razem lądując na stole operacyjnym. Od urodzenia się rehabilituję, bo mam porażenie nóg. I muszę ćwiczyć, bo inaczej wszystko weźmie w łeb. Umarli obydwaj moi dziadkowie, jedna babcia, nawet ojciec chrzestny. Miałem stomię itd...wydawało mi się, że już niewiele może się trafić zdarzeń, które sprawią, że jak to się mówi, zmiękną mi nogi. Do momentu, kiedy stało się to w Suszku. Po pierwsze ja już jestem w takim wieku, że śmiało obydwie dziewuszki mogły być moimi córkami. A wiadomo, że takie uczucia są raczej z gatunku tych "wyższych". Po drugie, córka kuzynki też była na obozie, ale nie tam, na szczęście chyba, ale w Jerzwałdzie. Tak to się jakoś dziwnie poukładało, że zarówno jedna z tych dziewuszek, Olga, jak i Joasia zmarły tuż przed urodzinami. A w mojej rodzinie była cała masa zgonów właśnie tuż przed, albo tuż po urodzinach. Nawet jedna moja kuzynka miała pogrzeb we własne 17 urodziny. Do czego zmierzam? Kuzynka ma dwie córki. Młodsza z nich w grudniu skończyła 18 lat. Strasznie ją wszyscy lubią, bo jest naprawdę miłą dziewczyną. No i obydwie są harcerkami, ale...ZHP, ale to chyba nie jest aż tak ważne. Ważne tu jest to, że Agnieszka(tak jest na imię tej, co kończyła 18 lat). sprawia wrażenie, jakoby ciągle uciekała przed największymi nieszczęściami tego świata. A to jest blisko miejsca, gdzie zamach, a to leci innym samolotem, a nie tym, który spadł, a to jedzie autobusem, a tymczasem pociąg się rozwala, jadący w tym samym kierunku(to było po Suszku, ale w ten sam dzień, co Aga wracała). A teraz było tak, że Agnieszka była 100 km po linii prostej od Suszka...w ten dzień, co była ta tragedia. Przez to mam potwornego zgryza sumienia. Jak tu się cieszyć z tego, że Aga żyje, jak tam 100 km dalej w Suszku był płacz, bo dwie dziewuszki nie żyją....

Może zainteresować Cię też: