W Suszku zginęły dwie harcerki. W Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej została zarządzona żałoba

| Aktualizacja:

Obóz w Suszku został zatwierdzony w Kuratorium Oświaty zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Kadrę stanowili wychowawcy posiadający odpowiednie uprawnienia do pełnienia funkcji wychowawczych - wynika z komunikatu opublikowanego na stronach ZHR.

wróć do artykułu
  • ~Hores
    (2017-10-03 19:39)
    A ja Was błagam najmocniej jak umiem! Nie szukajcie na siłę winnych! To i tak nie przywróci życia tym dziewuszkom! Tylko posłuży do rozdrapywania zbyt świeżej jeszcze straszliwej rany! Przecież oni jeszcze z pewnością płaczą nad śmiercią Olgi i Joasi!. Posłuchajcie...niedługo Wszystkich Świętych...dzień, w którym zwyczajowo pamiętamy o swoich bliskich zmarłych. Zamiast szarpać się o to, kto zawalił, to niech ten, komu harcerstwo bliskie, albo i jest harcerzem, niech jedzie do Łodzi i zapali znicz na grobach Olgi i Asi!
  • ~surfinia
    (2017-08-13 23:45)
    Śmierć zawsze przychodzi niespodziewanie. Wyrazy współczucia dla rodzicow dziewczynek . .. To nie pierwszy przypadek gdy na obozie karcerskim ginie mlidy harcerz. W 2012 roku w podobny sposob zginela harcerka z Wielkopolski. Miała 11 lat . Czy ZJE wyciągneloi wnioski.
  • ~Lysy
    (2017-08-13 22:15)
    A gdzie byla pomoc z gory z helikopteroow. Tak nie potrafimy? Mosimy przebijac sie przez las jak w sredniowieczu kilka godzin?
  • ~J.K
    (2017-08-13 16:46)
    za zniszczenia spowodowane przez drzewa płacić powinni ekolodzy
  • ~ghjkl
    (2017-08-13 10:20)
    Harcerstwo to organizacja paramilitarna. Dlaczego wojsko nie pomogło? Ćwiczyło do defilady? Dlaczego nie poleciał helikopter? Jeśli nie ratowniczy to wojskowy? Gdy premier miała stłuczkę, to zaraz się znalazł helikopter, czyli można? Może takie obozy powinny mieć choćby prowizoryczne lądowiska? Najlepsi jesteśmy w "żałobach" i zero myślenia.
  • ~Grzes
    (2017-08-13 09:53)
    W niektorych krajach helikoptery ratownicze lataja w nocy (nasze Lotnicze Pogotowie lata w dzien) i w podobnych warunkach pogodowych (ostro wialo tylko przez kilkanascie minut - potem drogi byly zawalone drzewami).
  • ~dick
    (2017-08-13 08:20)
    A gdzie bylo wojsko i obrona terytorialna Macierewicza ?
  • ~Jabis
    (2017-08-13 07:10)
    PIS przynosi pecha ... swoim? Nie zdarzyło się to ZHP tylko ZHR ... to, po jaki UJ podzielono harcerstwo? Jaki był w tym sens?
  • ~K. Stucha
    (2017-08-13 06:52)
    Czas "dobrej zmiany". Ginie młodzież. PiS przynosi pecha!
  • ~dr
    (2017-08-13 03:52)
    po co toczuwanie? zeby wyssac pare groszy na tace?
  • ~Dec
    (2017-08-12 20:55)
    "Nikt się nie spodziewał, że będzie tak gwałtowna..". jak się ma pod opieką dzieci, zwłaszcza w lesie i w takiej liczbie, to trzeba myśleć, mieć wiedzę. Wystarczyło śledzić prognozy i radar IMGW- obraz odswiezany jest co 10 minut i pokazuje dokładną lokalizację, kierunek ruchu i siłę burzy!!!
  • ~valto
    (2017-08-12 20:20)
    Prawdziwy dramat !! RIP !!
  • ~japa
    (2017-08-12 20:06)
    proszę mi wyjaśnić po co są ostrzeżenia o gwałtownych zjawiskach pogodowych ?
  • ~z Kanady
    (2017-08-12 17:07)
    a czego on tam szuka, chyba grzybow
  • ~ psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-08-12 15:26)
    To wina Szyszki! Nie wyciął wszystkich drzew!

Może zainteresować Cię też: