Zmiana czasu jednak zostanie? Radio ZET: Unijna dyrektywa zastopuje inicjatywę PSL

| Aktualizacja:

Choć projekt PSL zakładał, że możliwe będzie wprowadzenie w Polsce jednorodnego czasu, czyli bez konieczności przechodzenia z letniego na zimowy, to wdrożenie zmian ogranicza - co do zasady - unijna dyrektywa, podało Radio ZET.

wróć do artykułu
  • ~starsza pani
    (2017-09-29 16:23)
    jestem za pozostawieniem czasu letniego na stałe brawo PSL
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-09-29 16:04)
    Po raz pierwszy popieram PSL. Brawo małorolni.
  • ~JMK
    (2017-10-12 08:17)
    A co na to biurokraci z Brukseli i Komisja Wenecka? Jeszcze nie było tam donosu przez totalną ?
  • ~GMT+2 to NASZ CZAS!
    (2017-09-29 18:20)
    Bardzo dobry pomysł PSL! Dość chaosu na kolei i przestojów w bankach związanych ze zmianą czasu. Nie może być tak, że pociągi zatrzymują się gdzieś w lesie, czy na polu i czekają godzinę, by dalej jechać zgodnie z rozkładem jazdy.
  • ~JOZEK
    (2017-09-29 16:16)
    BRAWO.WLADZIU.Z.PEEZELU...........TO.JEST.INICJATYWA.SUPER
  • ~WAŁ
    (2017-10-12 08:25)
    To ma być tak jak na Białorusi ? .Nie wierzę.
  • ~sdg
    (2017-10-11 19:07)
    Zmianę czasu można zlikwidować ale raczej na naszym prawdziwym czasie (zimowym) a nie sztucznym - letnim.
  • ~kasia
    (2017-10-11 18:31)
    Też myślałam , że ten "prawdziwy" czas to czas zimowy, a letni został wprowadzony sztucznie.
  • ~ale żart
    (2017-10-11 18:39)
    jak mało trzeba żeby głupiemu radochę sprawić, a swoją drogą te zmiany czasu sensu nie mają
  • ~hehehe
    (2017-09-29 17:19)
    nawet tytułu nie potrafia napisać"PSL nie chce zmiany czasu z zimowego na letni. " raczej nie chcą zmienić z letniego na zimowy hehehhe
  • ~Marian z B
    (2017-09-29 16:26)
    Naturalnym czasem dla Polaków jest czas zimowy. Zatem po zmianie na zimowy można zdecydować o nie zmienianiu czasu na letni. Pamiętajcie też żw wuc JarosławZbawPolske - mlask - lubi nocami pracować, więc będzie miał "okazyję".
  • ~Miśka
    (2017-10-11 19:51)
    Jestem zdecydowanie za pozostawieniem czasu zimowego, który bardzo dobrze wpływa na zdrowie ludzi, gdyż wtedy śpimy godzinę dłużej, a co za tym idzie ludzie mają więcej energii do działania.To czas letni jest sztucznym tworem i ten czas powinien zostać zlikwidowany.
  • ~małorolny
    (2017-09-29 15:50)
    Czerwone Hopki to lenie jak ten Kosikankanus z wyciągnientą szyjką żeby go wszyscy widzieli taki ważniocha
  • ~nn
    (2017-10-11 22:45)
    Czas zimowy jest tym właściwym , czyli na wiosnę nie powinniśmy zmieniać .
  • ~j23
    (2017-10-11 18:48)
    "Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca (w nocy z soboty na niedzielę), a także w ostatnią niedzielę października, przestawiamy wskazówki naszych zegarków. W marcu - przesuwając je o godzinę do przodu, natomiast w październiku – cofając je o godzinę do tyłu. W ten sposób, za pierwszym razem wprowadzamy czas letni, za drugim zaś powracamy do czasu zimowego. Pamiętajmy jednak, iż podstawowym czasem jest czas zimowy, a nie czas letni jak niektórzy niesłusznie uważają. Czas letni - to tylko czas przejściowy." zy ktoś czegoś nie pokopał?!
  • ~jaity
    (2017-10-11 19:44)
    Tylko dlaczego aż rok trzeba na to czekać?
  • ~punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia/ Sorry.
    (2017-10-11 19:03)
    Sa ministry co nie moga powstrzymac sie z radosci zmiany czasu. A ja Prosze Panstwa chcialbym podzielic sie spostrzezeniami, dlaczego mamy Tak ostry protest mlodych Lekarzy Rezydentow. To nie moja dzialka, ale tak sie zlozylo, ze tematv ten jest obecny w rodzinie , bo pare osob blizszych i dalszych ten problem dotyczy. Zaleglosci mamy od dekad.I temat wymaga bardzo starannego podejscia z jak najbardziej nalezyta starannoscia, bo dotyczy materii delikatnej, i dotyka mlodych ludzi, z ktorych wielu dalo wszystko i poswiecilo czesto swoja cala mlodosc siedzac w pomieszczeniach zawalonych ksiazkami, skryptami i, B og wie jeden czym,a swiatla w pokojach studentow czesto palily sie do rana, gdy inni nie mieli tez lekko, ale moze nie az tyle tego wsxzystkiego. Dlaczego to stalo sie teraz i tak prawie nagle.Jest przyczyn kilka.Do niedawna wedlug mojej skromnej wiedzy studentami kierunkow o ktorych mowa byli najzdolniejsi jak obecnie i z najlepszymi wynikami, ale czesciej chyba z rodzin w tychxe takze zawodach, juz pracujacy rodzuice dali zarabiac tyle, zeby do pewnego statusu pomagac swoim dzieciom, by w przyszlosci ciagneli schede.Ci co dostali sie bez "schedy" nagle zobaczyli na wlasne oczy, ze w innychg zawodach droga jest bardziej otwarta , i moga zarobic wiecej i byc moze nie inwestujac az tak wiele wysilku. Moze to byc pozorny tylko poglad, ale zycie tak moze wygladac.Studia takie potrafia wyzylowac ca;la rodzine do cna, bo i utrzymanie jest drogie i pomoce wszelkie, a zwlaszcza dla zamiejscowychb jest jeszcze drozej dla tych / jak niektorzy nazywaja z peryferii , i jest drozej, a nie taniej..Punkt nastepny .Niema tak, zeby Mlodzi Lekarze zarabiali troche wiecej, ale mieli kontrakt/ a sa takie na sewiecie/, ze ucz sie za free, ale odpracujesz kolego 5 years, to po tem pogadamy o nastepnym kontrakcie. Tego niema, i zrobiono uczelnie platne i bezplatne nma tym samym wozie abso;wenci jada.Widzac ilu wyjechalo mlodych bez zobowiazan widac, ze zagranica nie pyica i tylko zaciera rece, bo po co ksztalcic drogo, jak mozna i tak miec lrkarzy bez tego,wuiec jada ludzie. a fachowcy od medical businessu tez sie ucza liczyc. Wiec sami siebie, a zwlaszcza mlodych Ludzi wgonilismy sie w pulapke.Bo lekarz ktory placi za studia i lekarz ktory nie placil zarabiaja tyle samo i sa wolnymi od jakichkolwiek zobowiazan. I tak jest w wielu preastozowych zawodach. Teraz slychaxc w mediacj. ze jest proba z ograniczeniem i przemysleniem, czy warto rozdmuchiwac wszelkie akademie sztuk pieknych, ktore tez sa kosztowne i jak sie mowi dla nielicznych sluza. Diabli wiedza co bapredce rzec mozna, ale taki student po akademiach sztuk pieknych potrzebuje miejsca pracy ew jakims teatrza albo atelierze, gdy ludzi zwyklych prostych nie stac na bilety. Przepraszam zainteresowanych za taki punkt widzenia, ale taki on jest.
  • ~lucek
    (2017-10-11 20:00)
    Ale osiągnięcie... normalnie mąż stanu na miarę Piłsudskiego się zrodził! Normalny człowiek, tzn. pracujący, wychowujący dzieci czyli po prostu zajęty ledwo zauważa te zmiany czasu.
  • ~chłopek roztropek z palcem w nosie
    (2017-10-11 23:58)
    Brawo chłopki, wreszcie załatwiliście coś dla Polski, Polaków baaaardzo ważną sprawę, jedną na 30lat wspólrzadzenia i to za PIS się udało! Gratulacje waaaaażna dla rozwoju Kraju ustawa!!! Ale jaka partyjka takie ważności, co tam planujecie znowu za 30 lat dla Polaków, Polski!!!!
  • ~Lena
    (2017-10-12 08:47)
    Chcą nie zmieniać, ale nie zauważyli że na stałe zostałby zmieniony !!! chcą nam zabrać godzinę!!!

Może zainteresować Cię też: