Monika Orlik-Arseniuk publikuje dramatyczny list: Teraz leczymy się, modlimy się, a mój mąż poszukuje pracy. IPN odpowiada

| Aktualizacja:

Monika Orlik-Arseniuk opublikowała dramatyczny list na Facebooku. Zarówno ona, jak i jej mąż, Andrzej Arseniuk, są wieloletnimi pracownikami Instytutu.

wróć do artykułu
  • ~Qba
    (2017-11-15 09:49)
    Proszę pani, najlepszym rozwiązaniem jest zmiana pracy przez męża. Żali się pani na swoje położenie, a ja pani powiem ilu ludzie pisało o tym, że są wyganiani ze swoich mieszkań pod mosty, że tracą pracę bez zapłaty za wykonanie swego dzieła za POprzednich czasów i nikt nie zwracał na nich uwagi,a były ich tysiące. Niech pani raczej nie żali się, a zacznie myśleć dlaczego tak się dzieje w życiu pani rodziny i pokory trochę. Życzę pani zdrowia, a jestem pisowcem. Za tamtych czasów gdzie pani mąż był dyrektorem pani nie upominała się o moherów i to jest ta różnica. Biblia mówi o siedmiu latach tłustych i siedmiu latach chudych, a jest to zbiór bardzo mądrych ksiąg.
  • ~Mniej kumatym przypominam:
    (2017-11-15 05:28)
    Dla ka żd ego bys tre go ob serw atora jasne jest, że od czasow Ma gda lenki kazdy w ramach "Ban dy Cz wo rga" - czy ilu tam ich aktualnie w tej ka pe li gra - ma przy dziel oną konkretną i niezbedną w tym komp lek sowym planie funkcje: - Mian owi cie jest w tej ba n dzie OD DEL EGO WANY DO ŻY WO TNIO DO UD AWA NIA, ZE ALBO JEST NAJWIEKSZYM POLSKIM PRAW ICO WYM PATRIOTA I NIEZ LOM NYM STRAZNIKIEM ZŁUD ZENIA LUDU O OCZEKIWANEJ JAK MES JA SZ "NIEPODLEGLOSCI POLSKI" (za co jest doskonale wyna gra dzany z dodatkowa premia specjalną za kazde ekstra u-po-korzenie przez stolice krajow os cien nych czy przez swoich ku-mp-li z ba-n-dy), ALBO ZE JEST NAJBARDZIEJ LEW-IC OWY I PRO LETA RIA CKI I STOI NA STRAZY "SPRAW-IEDL-IWOSCI SPOLECZNEJ", ALBO ZE JEST "LU-DOWY" JAK MALO W-AN KA Z "CE PE LII" albo słodki jak orzeł z czek-o-lady, ALBO ZE JEST NAJBARDZIEJ "KON SER WATY WNY", ALBO ZE JEST NAJ-BARDZIEJ "LIBER-ALNY", "POS-TE-PO-WY" I "EURO-PE-JS-KI"... ----------- BO KAZDY W TEJ KA PE LI SLE PY CH I GL U-CH YCH NA LOS POLSKI I GLOS NA-RODU POL-SKIEGO MA PRZ Y-KA ZANE, ZE COS TAM NIE UST ANNIE ZA "SWO-JE-NA-SZE" PIENIADZE MNIEJ CZY BARDZIEJ FA-LS ZY WIE GRAC ALBO RZĘ PO LIĆ MUSI, ŻEBY KA KO FONIA BYŁA TAK PRZE RAZ LIWA, ZEBY POLACY OD SAMEGO SLU-C-HA-NIA TRACILI ZMY SŁY I WSZELKIE RO ZEZ NANIE, CO TU GE-NERAL-NIE I TAK NAPRAWDE (ORAZ - DLACZEGO I PRZEZ KOGO?) JEST GRANE! COS A LA PEN DE-R ECKI... (który też tylko odgrywa przy-dzielo-ną mu przez star sz-ych i mądrze js zych rolę!). -------------------- (cdn)
  • ~Mniej kumatym przypominam raz jeszcze:
    (2017-11-15 05:27)
    (dokończenie) >>> OCZYWISCIE - W TAK SKOMPONOWANEJ PARTYTURZE CZYSTO GRAC NIE MOZE NIKT!!! BO MA TO BYC PO PROSTU TAKIE SWOJSKIE "POLISH REQUIEM"! Role Tu ska, Kac zora i Sch etyny są rozpisane w sposob bardziej kompleksowy i wyrafinowany do tego stopnia, ze oni sami jej nie ogarniają i czesto sie "sypią", ale i tak podlegają tym samym instrukcjom z tego samego scenariusza czy partytury "niewiadomego" autorstwa! ------------------- Takie sa reguly tego "koncertu na murawie do jednej bramki"! ----------------------- Ogólnie chodzi o wytworzenie u sluchaczy zludnego poczucia, ze nie siedza w muszli kl ozet owej, w ktorej ktos za chwile spusci wode - tylko że sobie komfortowo siedza w muszli koncertowej w aquaparku, trzymaja w reku programy, orkiestra stroi instrumenty, a oni maja jakis tam wybor reklamowanych w miedzyczasie na billboardach nektarow - i tylko nierychliwy ale sprawiedliwy Bog zwleka z przesunieciem waj chy w swojej amerykanskiej maszynie wyborczej na pozycje wedlug danej grupy sluchaczy "sprawiedliwa"!!! Ot i cala filoz ofia! Pro ste jak dr ut!
  • ~zez
    (2017-11-14 21:23)
    Brak słow. List ten tylko pokazuje jacy ludzie tam pracuja Nic tylko kasa i zero ambicji. Obejrzyj sie kobieto wokół siebie nie tylko Ty jestes chora ale sa tysiace Kobiet takich jak Ty ktore w spokoju znosza swoje cierpienie a w kieszeni hula wiatr. Czy myslałas o Nich jak bylas zdrowa czy chełpiłaś sie swoim bogactwem i kasa jaka powinni ci dac gdyz jestes wyznawczynia PiSu i " katoliczka".
  • ~Betty
    (2017-11-14 20:18)
    A nie mówiłam (pisałam wczoraj). Powinna się Pani wstydzić. Tu nie chodzi o chorobę ale o większą kasę i zazdrość.
  • ~qqq
    (2017-11-14 19:39)
    Pensja w IPN na wysokim stanowisku na pewno sporo powyżej 10 tys. zł. jak pan dostaje 60 procent dawnej pensji, pani nadal zatrudniona, plus 2 x 500+ to chyba z głodu nie umierają. Rozumiem że na luksusy nie starcza. Zawsze się można wziąć za uczciwą pracę.
  • ~szkoda
    (2017-11-14 19:26)
    Czyli pani pisząca list i jej mąż jednak mają pracę... Po co kłamać?
  • ~Zbyszek
    (2017-11-14 18:22)
    Zostali oboje w ostatnich dniach przyjeci do pracy? Nie byli nigdy zwolnieni?
  • ~w.p#i.s
    (2017-11-14 17:56)
    IPN stala sie za POstkomuny "zacieraczka " sladow, ludzie , ktorzy brali udzial w tym przestepstwie powinni zostac wywleni na zbita... a nie robic jeszcze z siebie ofiary w mendiach.
  • ~Warszawa
    (2017-11-14 14:51)
    Życze tej Pani zdrowia i spokoju dla niej i rodziny. Przeczytałem jej apel i mam jednak kilka uwag. Zarzuca Pani wiceprezesowi nepotyzm. Że przyszedł do Warszawy z przyszłą żoną. Zaraz, a Pani poznała męża w tej pracy? Nie, została zatrudniona kilka lat po przyjściu męża. Z listu wynika Pani żal że mąż utracił dwa pełnione równocześnie stanowiska. Zaraz, naprawdę Pani myślała że będzie dyrektorem i rzecznikiem dożywotnio? Oczekuje Pani że będzie zarabiał tyle co wcześniej na tych dwóch stanowiskach bo Pani jest chora, ma 3 dzieci i niespłacony kredyt? To jest brak wyobraźni czy zbytnie przekonanie że mąż będzie całe życie z zawodu dyrektorem? IPN musi istnieć do tego momentu aż pójdziecie na emeryturę i musi zatrudniać Was na stanowiskach nie niższych niż obecnie? Odrobinę pokory. Jeśli Pani mąż jest takim fachowcem to na rynku na pewno znajdzie sobie dobrze płatna pracę. Przecież ani Pani ani męża nikt nie zwolnił z pracy tylko przeniósł na inne stanowisko. I to prezes osobiście sam przyjechał pod dom i rozmawiał w cztery oczy. Aby każdy pracodawca tak postępował. Nie podoba mi się Pani tekst co pił. Że cola a nie wódka? Nie podoba mi się Pani nastawienie i argumentacja: że są Państwo za PiS i bardzo wierzący. Co to ma do rzeczy w instytucji z założenia apolitycznej? Mentalnie uważa Pani że wszystko się Wam należy za poglądy, potrzeby rodzinne i za to że przepracowaliście tyle lat. Za kilka lat gdyby IPN zatrudnił jeszcze Pani dzieci mogłaby Pani dodać: razem przepracowaliśmy 50 lat! Czy po tych 20 latach razem w IPN u władzy, ludzie nie mają prawa mieć Was już dość? Nie czas na nowe twarze i pomysły? Pani list wskazuje że były wewnętrzne animozje w zakładzie pracy, może nawet konflikty. Ma Pani postawę roszczeniową. Niestety robi też coś niedopuszczalnego w zawodzie Pani męża - rzecznika: niszczy jego dorobek. Mąż dbał lepiej lub gorzej o wizerunek firmy. To zostało zaprzepaszczone. To tak jakby inżynier budujący most obraził się na inwestora i po zbudowaniu go osobiście go wysadził. Dystansu, zdrowia, spokoju i środków finansowych na życie życzę.
  • ~honor
    (2017-11-14 09:35)
    solidarni szeryfowie jedyni akceptowalni przez suwerena, od niemal 30 lat. nie podobał się PRL to ma się wspaniałą solidarną, sprawiedliwą i prawą Ojczyznę. prawdziwie wolną.
  • ~Zbyszek
    (2017-11-13 21:49)
    re: slowianka .... WROC w koncu na te twoje prastare , slowianskie ziemie! Slyszalas cos o milosci blizniego i milosierdziu , slowianska ka..to...liczko? Twych gloop..pich rad NIE POTRZEBUJEMY . Wroc ze zmywaka i siednij se id..iotko za kasa w Biedronce!
  • ~re: Elka
    (2017-11-13 21:42)
    Jakos do mnie nie dochodzi, ze trzeba cierpiec i znosic te cierpienia w biedzie i pokorze. To tak typowo polskie. A przeciez mozna poprosic o pomoc.............. i ja sie dostanie. Pisalem juz o polskim B. OGU, ktory karze. Moj BO.G ( rownierz chrzescianski) jest MILOSIERNY!
  • ~sensum
    (2017-11-13 21:40)
    Kluson Klusonowi Klusonem - taka prawda. Pisiata patologia nie oszczędza także swoich - jak z każdą patologią. Trzeba się było od Klusonów trzymać z daleka. Zdrowia i siły w walce z chorobą - będzie dobrze! Klusonami proszę się nie przejmować, ich bez problemu przeżyjemy.
  • ~Zbyszek
    (2017-11-13 21:31)
    re: betty ( do pospolitej Elki na zmywaku).....Pani Elu , pani jest katoliczka? Mysle, ze NIE! Nie znasz dziewczyno rodziny a POTEPIASZ , POUCZASZ. Nie masz w sobie KRZTY LUDZKOSCI i MILOSIERDZIA! Kato..liczka NIE JESTES!
  • ~Betty
    (2017-11-13 20:07)
    Nie rozumiem jak Pani ma czelność upominać się o tysiące. Znam osoby, kobiety chore na raka z malymi dziećmi, które znoszą w pokorze i biedzie swoje cierpienie. Im współczuję ale nie Pani. Jak trwoga to do Boga. Nigdy Pani nie zwróciła uwagi, że obok Pani są ludzie bardziej potrzebujący ? Wam się tylko zmniejszy pensja. Inni, nigdy nie będą mieć takiej. Widać, że to nie chorobę ciężko pani znieść ale raczej fakt, że ktoś się ośmielił zająć stanowisko męża. To, że głosowała pani na pis, nie daje pani więcej praw niż innym. Niech się Pani wstydzi i modli o pokorę.
  • ~Zbyszek
    (2017-11-13 18:18)
    re: lolum........Jestes katolikem? Na Zachodzie Bog jest dobry i sprawiedliwy. U was smutny, cierpiacy . Karze ! DLACZEGO? Mysle, ze bardzo grzeszycie......................
  • ~qqq
    (2017-11-13 17:11)
    Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
  • ~sensus
    (2017-11-13 15:32)
    Biało Czerwona Ekipa Dobrej Zmiany znowu DAŁA RADĘ zgnoić i skrzywdzić człowieka. Brawo PiS! Brawo wy!
  • ~Demaskator
    (2017-11-13 14:53)
    W czasie rewolucji nie jest istotne dobro jednostki.

Może zainteresować Cię też: