Ujawniono stenogram z posiedzenia komisji Jerzego Millera ws. generała Błasika

Telewizja Republika ujawniła w poniedziałek fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 r. Dotyczą one sposobu ustalania przez komisję rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154 tuż przed katastrofą smoleńską.

wróć do artykułu
  • ~no to kto stał za plecami pilotów???
    (2017-11-15 10:25)
    przypominam terrain ahead, pull up, pull up, pull up...
  • ~taka prawda
    (2017-11-14 21:12)
    nikogo innego piloci by w kokpicie nie tolerowali. Nikt inny nie odczytywałby parametrów lotu. Wszyscy o tym wiedzą, a komisja Millera to napisała i tyle.
  • ~sd2017
    (2017-11-14 18:47)
    Już na początku artykułu powiedziano, że tzw. tv republika przedstawiła fragmenty rozmów. Nie wiem co ta telewizja pokazała (nie oglądam jej), ale to co z w tym artykule przekazał Dziennik Gazeta Prawna to jest jeden bełkot. Na podstawie tego artykułu można właściwie powiedzieć wszystko. Ale jednak, jeśli w kokpicie nie był to generał - ich najwyższy dowódca, to kto do jasnej cho...y mógł jeszcze w tym samolocie wydawać polecenia pilotom ? Tzn.co, piloci byli tak zastraszeni, że bali się tam już każdego kto z nimi leciał i każdy mógł im wydawać rozkazy ? Swoją drogą, to ciekawe jakie byłyby stenogramy rozmów komisji a. macierewicza ? Czy oni w ogóle robią jakieś stenogramy ? Bo po tamtej komisji poza raportem zostały właśnie chociażby i jeszcze stenogramy.
  • ~ojej
    (2017-11-14 15:39)
    biedakom Smolensk sie sypie za pol roku nie bedzie tematu Jarek im utnie
  • ~kulson
    (2017-11-14 15:24)
    a stenogram rozmowy braci k. kiedy bedzie ujawniony
  • ~abstynent
    (2017-11-14 13:25)
    Po gorzale, nawet General Lotnicywa jest jak pijany Saper.Jedynie kierunki LOTU maja INNE.
  • ~ling
    (2017-11-14 13:15)
    Moze kacapy BUMBE przyniesli.Jest wielkie prawdopodobienstwo.Zaloga nie kumata w jezyku odebrala jako BUMBUNIERKE.Antek slad.Bez jezyka sa japonki i sandaly.Ale to nie wina ZALOGI!!!Kaczor nie zna jezykow, to tylko na Wegry lata.Oni sami siebie nie rozumieja.
  • ~wojtek
    (2017-11-14 11:30)
    Czekamy na kolejne odkrycie stulecia, np. że po wtorku jest środa. A przypomina mi się ogłoszenie raportu komisji i różnice pomiędzy raportem polskim a raportem Anodiny. W raporcie Anodiny Błasik był pijany i naciskał na pilotów. W naszym raporcie o gorzale i pijanym generale nie ma nic, a presja na pilotów nie jest podkreślona. I tyle. Trochę w tym polityki, trochę poprawności politycznej, rozwodnienia odpowiedzialności,...
  • ~Ozz
    (2017-11-14 10:02)
    Jak zwykle, temat Smolenisk, wszystkie agenturalne szczury włażą z zawszonych dziur
  • ~west
    (2017-11-14 09:51)
    Co tu kombinować. Był Błasik oberpilotem odpowiedzialnym za szkolenie, stan samolotów i specpułk ? Był. Meldował osobiście Kaczyńskiemu, że wszystko jest w porządku? Meldował. A było? Piloci nie mieli ważnych licencji na latanie, byli niedoszkoleni, bo GENERAŁ Szczygło jak minister MONu skasował szkolenie na symulatorach i skasował obecność "przewodnika" rosyjskiego na pokładzie wycieczki. Wspomnieć należy totalny burdel i fałszowanie dokumentów w specpułku, Brak pilotów do pełnej obsady, a na koniec BŁASIK był jedyna osobą na pokładzie, która mogła wydać rozkaz niedoszkolonym pilotom odlotu z tego lotniska bo sam widział że nic nie widać. Jedyny wniosek z tego to taki, że sam Błasik był zamachowcem w tym przypadku. I nie ważne czy sterował nim ktoś, czy jedynie z powodu tępoty własnej i nieuctwa. Reszta to tylko zabawa magików pod komenda Macierewicza ku ogłupianiu podjaranego tumaństwa.
  • ~Zamachu nie bylo,byla glupota
    (2017-11-14 09:22)
    Zabieracie glos w sprawie, gdzie potrzebna jest techniczna wiedza.
  • ~qqq
    (2017-11-14 09:17)
    Piszą to co od dawna jest wiadomo.
  • ~ere
    (2017-11-14 08:50)
    Nie mamy dowodów, że w kokpicie był Gen.Błasik ale napiszmy że był -jaja se robicie jak można tak naciągać fakty.
  • ~demokrata
    (2017-11-14 08:25)
    Parę dni temu Prezydent USA leciał helikopterem do strefy zdemilitaryzowanej pomiędzy Koreą płd. i płn. Była mgła i pilot odmówił dalszego lotu i lądowania bo sytuacja wydała mu się niebezpieczna.Mimo zdenerwowania i niezadowolenia prezydenta podjął taką decyzję bo to on był pierwszym po Bogu na tym pokładzie a nie prezydent. Wyobraźcie sobie taka sytuację w czasie dolotu do Smoleńska... i przymnijcie sobie Gruzję i dalsze losy tamtego pilota Tu-154 który odmówił lądowania, przecież Gosiewski chciał go nawet do więzienia wsadzać bo podobno nie wykonał rozkazu prezydenta..... Tym m.in. różnimy się od demokracji zachodnich - bo u nas bolszewizm, bylejakość i ryje u koryta które zawsze mają racje.
  • ~wujekwacek
    (2017-11-14 07:45)
    Głupi był ten Miller. Coś badał , pisał jakieś raporty i jeszcze zostawił nagrane stenogramy i to wszystko za 400 tys.zł . Dzisiejsza podkomisja niczego tak na prawdę nie bada , skoro nawet na oczy nie widziała wraku ani skrzynek i ich nie ma ,to co może badać? I rachunek ma wynieść 6 milionów złotych jak słyszę! Nie będzie na pewno żadnego poważnego raportu , stenogramów i badań. Już kilkakrotnie zapowiadano konferencje naukowe na ten temat i opracowania naukowy i skończyło się tylko na zapowiedziach.I to jest właściwa droga , pózniej nie ma się czego przyczepić. Tak jak prokuratura, bada i bada i jeszcze z 15 lat będzie badać!
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-14 07:18)
    Ostatnie podrygi ... konającej ostrygi! Kiedy to ... ostatnia MIESIĄCZKOWNICA? Coś tam było bąkane? Błasika ... tam nie powinno być! Na stanowisku ... nie w samolocie! Za Mirosławiec ... miał być zdymisjonowany. Kto ... to wytuptał odwołanie dymisji?
  • ~39marpik
    (2017-11-14 07:14)
    Czy wyobraża sobie ktoś że dowódca w trudnych chwilach mógł nie być ze swoimi żołnierzami?
  • ~Nan
    (2017-11-14 06:47)
    Stawialabym ze tam była balbina hahaha
  • ~Anna
    (2017-11-14 06:38)
    Czyli był tam ktoś spoza załogi w danym momencie jeszcze nie było dla komisji dostępnych nagrań głosów dla porównania innych osób spoza załogi, ale komisja na podstawie swojej wiedzy i na podstawie zachowania tej osoby oraz na podstawie zachowania członków załogi typowała Błasika, zaznaczając, że czeka na materiały porównawcze do ekspertyzy fonoskopijnej, które dadzą 100% pewności. Nie widzę w tym żadnej sensacji.
  • ~Zenek z Ojcowa
    (2017-11-14 02:44)
    Jakby w komisji by nasz największy patriota Felek Dzierżyński to już by się dawno ustaliło kto gdzie siedział, a tak to nawet pomnik Felka zniszczyli w Warszawie na placu Dzierżyńskiego nazwany inaczej w 1991 jakby z przeczuciem , a dzisiaj wiemy ,ze przeczucie się sprawdziło, na część przekrętów HGW placem Bankowym. Czerwony Felek w grobie się przewraca

Może zainteresować Cię też: