Ujawniono stenogram z posiedzenia komisji Jerzego Millera ws. generała Błasika

Telewizja Republika ujawniła w poniedziałek fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 r. Dotyczą one sposobu ustalania przez komisję rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154 tuż przed katastrofą smoleńską.

wróć do artykułu
  • ~ere
    (2017-11-14 08:50)
    Nie mamy dowodów, że w kokpicie był Gen.Błasik ale napiszmy że był -jaja se robicie jak można tak naciągać fakty.
  • ~wp--is
    (2017-11-13 22:44)
    Banda oszustow - co tu dodac!
  • ~ Ja(bis)
    (2017-11-13 22:59)
    Jescze ktoś wierzy prorosyjską komisję Jerzego Millera? Może poczekajmy na ustalenia polskiej komisji.
  • ~nina
    (2017-11-13 22:22)
    Konczy sie paliwo smolenskie wiec trzeba dolewac smoly do ognia, wygrali wybory na klamstwach,pomowieniach ,katastrofie i dalej to ciagna. Kazdy z nas ma swoje sprawy ,choroby,prace ,brak pieniedzy i dajcie nam spokoj ciaglymi insynuacjami,zgineli przez fantazje i glupote.
  • ~Yy
    (2017-11-13 22:30)
    A zonka dostala tylko 1.5 mln zl
  • ~39marpik
    (2017-11-14 07:14)
    Czy wyobraża sobie ktoś że dowódca w trudnych chwilach mógł nie być ze swoimi żołnierzami?
  • ~wujekwacek
    (2017-11-14 07:45)
    Głupi był ten Miller. Coś badał , pisał jakieś raporty i jeszcze zostawił nagrane stenogramy i to wszystko za 400 tys.zł . Dzisiejsza podkomisja niczego tak na prawdę nie bada , skoro nawet na oczy nie widziała wraku ani skrzynek i ich nie ma ,to co może badać? I rachunek ma wynieść 6 milionów złotych jak słyszę! Nie będzie na pewno żadnego poważnego raportu , stenogramów i badań. Już kilkakrotnie zapowiadano konferencje naukowe na ten temat i opracowania naukowy i skończyło się tylko na zapowiedziach.I to jest właściwa droga , pózniej nie ma się czego przyczepić. Tak jak prokuratura, bada i bada i jeszcze z 15 lat będzie badać!
  • ~Jonn
    (2017-11-13 22:55)
    Pijany Yenerał i Ląduj DZIADU...
  • ~west
    (2017-11-14 09:51)
    Co tu kombinować. Był Błasik oberpilotem odpowiedzialnym za szkolenie, stan samolotów i specpułk ? Był. Meldował osobiście Kaczyńskiemu, że wszystko jest w porządku? Meldował. A było? Piloci nie mieli ważnych licencji na latanie, byli niedoszkoleni, bo GENERAŁ Szczygło jak minister MONu skasował szkolenie na symulatorach i skasował obecność "przewodnika" rosyjskiego na pokładzie wycieczki. Wspomnieć należy totalny burdel i fałszowanie dokumentów w specpułku, Brak pilotów do pełnej obsady, a na koniec BŁASIK był jedyna osobą na pokładzie, która mogła wydać rozkaz niedoszkolonym pilotom odlotu z tego lotniska bo sam widział że nic nie widać. Jedyny wniosek z tego to taki, że sam Błasik był zamachowcem w tym przypadku. I nie ważne czy sterował nim ktoś, czy jedynie z powodu tępoty własnej i nieuctwa. Reszta to tylko zabawa magików pod komenda Macierewicza ku ogłupianiu podjaranego tumaństwa.
  • ~sewa
    (2017-11-13 22:31)
    Drogie Kulsony, ale co konkretnie zarzucacie komisji? Zastanawiają się jak sformułować na piśmie ich stan wiedzy - co w tym dziwnego albo sensacyjnego?
  • ~ling
    (2017-11-14 13:15)
    Moze kacapy BUMBE przyniesli.Jest wielkie prawdopodobienstwo.Zaloga nie kumata w jezyku odebrala jako BUMBUNIERKE.Antek slad.Bez jezyka sa japonki i sandaly.Ale to nie wina ZALOGI!!!Kaczor nie zna jezykow, to tylko na Wegry lata.Oni sami siebie nie rozumieja.
  • ~JaJaJa
    (2017-11-13 22:11)
    ale news, normalnie rzuca na kolana. Ja pewnie też bym tak zrobił - oficjalnie napisał, że osoba spoza załogi, a w opisie, że wszystko wskazuje, że Generał Dowódca Sił Powietrznych.
  • ~Ozz
    (2017-11-14 10:02)
    Jak zwykle, temat Smolenisk, wszystkie agenturalne szczury włażą z zawszonych dziur
  • ~niepatriota
    (2017-11-13 23:00)
    Ktoś jednak w kabinie pilotów był i "doradzał". Może to był Putin?
  • ~max power
    (2017-11-13 22:14)
    I gdzie tu sensacja?
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-14 07:18)
    Ostatnie podrygi ... konającej ostrygi! Kiedy to ... ostatnia MIESIĄCZKOWNICA? Coś tam było bąkane? Błasika ... tam nie powinno być! Na stanowisku ... nie w samolocie! Za Mirosławiec ... miał być zdymisjonowany. Kto ... to wytuptał odwołanie dymisji?
  • ~Anna
    (2017-11-14 06:38)
    Czyli był tam ktoś spoza załogi w danym momencie jeszcze nie było dla komisji dostępnych nagrań głosów dla porównania innych osób spoza załogi, ale komisja na podstawie swojej wiedzy i na podstawie zachowania tej osoby oraz na podstawie zachowania członków załogi typowała Błasika, zaznaczając, że czeka na materiały porównawcze do ekspertyzy fonoskopijnej, które dadzą 100% pewności. Nie widzę w tym żadnej sensacji.
  • ~Zenek z Ojcowa
    (2017-11-14 02:44)
    Jakby w komisji by nasz największy patriota Felek Dzierżyński to już by się dawno ustaliło kto gdzie siedział, a tak to nawet pomnik Felka zniszczyli w Warszawie na placu Dzierżyńskiego nazwany inaczej w 1991 jakby z przeczuciem , a dzisiaj wiemy ,ze przeczucie się sprawdziło, na część przekrętów HGW placem Bankowym. Czerwony Felek w grobie się przewraca
  • ~demokrata
    (2017-11-14 08:25)
    Parę dni temu Prezydent USA leciał helikopterem do strefy zdemilitaryzowanej pomiędzy Koreą płd. i płn. Była mgła i pilot odmówił dalszego lotu i lądowania bo sytuacja wydała mu się niebezpieczna.Mimo zdenerwowania i niezadowolenia prezydenta podjął taką decyzję bo to on był pierwszym po Bogu na tym pokładzie a nie prezydent. Wyobraźcie sobie taka sytuację w czasie dolotu do Smoleńska... i przymnijcie sobie Gruzję i dalsze losy tamtego pilota Tu-154 który odmówił lądowania, przecież Gosiewski chciał go nawet do więzienia wsadzać bo podobno nie wykonał rozkazu prezydenta..... Tym m.in. różnimy się od demokracji zachodnich - bo u nas bolszewizm, bylejakość i ryje u koryta które zawsze mają racje.
  • ~Zamachu nie bylo,byla glupota
    (2017-11-14 09:22)
    Zabieracie glos w sprawie, gdzie potrzebna jest techniczna wiedza.

Może zainteresować Cię też: