Nie udzielił pomocy zatrudnionej w jego firmie Ukraince. Teraz postawiono mu zarzuty

| Aktualizacja:

Zarzut nielegalnego zatrudniania pracowników usłyszał w piątek Jędrzej C., właściciel wielkopolskiej firmy, w której pracowała obywatelka Ukrainy. Na początku stycznia kobieta doznała udaru, pracodawca miał przewieźć ją na przystanek i zainscenizować przypadkowe znalezienie chorej.

wróć do artykułu
  • ~prawda
    (2018-02-18 18:06)
    właśnie macie to co chcieliście - własnie tacy jak on najpierw lobbowali za sprowadzaniem ukraińców do polski, bo chcieli tańszej siły roboczej i oto efekty a ukraińcy nie lepsi - to wydarzenie pokazuje jakimi są kombinatorami i oszustami - nawet legalnie nie pracują, zaniżają płace polskim pracownikom i jeszcze domagają się darmowego leczenia kto teraz zapłaci za to? państwo ukraińskie ma obowizek zapłacić za leczenie swojego obywatela, dosyć wykorzystywania polski, ukraińcy zrobili z polski dojną krowę, która za darmo będzie im dawać kasę
  • ~Vedmid
    (2018-02-16 18:59)
    Straszne! Tylko pani nazywa się Charczenko (Харчєнко), a nie Kharchenko (Кгархенко)!... Straciła zdrowie, a teraz i własne nazwisko...
  • ~Polak Lepszego Sortu
    (2018-02-16 17:12)
    Moim skromnym zdaniem, jegomość powinien dostać wyrok jak za zabójstwo z premedytacją.
  • ~aaa
    (2018-02-16 16:41)
    Odszkodowanie!!!.Koszty leczenia!!!.Kara za nieudzielenie pomocy.Resocjalizacja w Hospicjum,lub przy rozminowaniu Afganistanu!
  • ~Dyzio marzyciel
    (2018-02-16 13:38)
    Gdyby mi się wali intratny kontrakt że znana marką, to też by mi było przykro. Co ciekawe tej wełniane istocie jest przykro z uwagi na to co spotkało pracującą dla niego ukrainke a nie z powodu swojej głupoty czy braku empatii. Wymiotować się chce na samą myśl, że mogłem jeść warzywa dostarczane przez tą kreature. Chyba zmienię sklep.
  • ~mkk
    (2018-02-16 12:34)
    Do więzienia drania!!!! I żadna firma - w tym Lidl - niech nie kupuje od niego nawet jednego kartofla. To typowy bandyta, pewnie gorliwy katolik i wyborca PiSu.
  • ~Czarek
    (2018-02-16 11:02)
    Produkty dego osobnika powinny być objęte bojkotem. W przypadku wylewu każda minuta jest ważna a ten pseudo bisnesmen zostawił kobietę bez opieki.
  • ~Tomasz
    (2018-02-16 10:26)
    Trochę zaczyna mnie to wszystko już irytować. Gość popełnił błąd i powinien zostać ukarany za nieudzielenie pomocy ale na litość - tak jest we wszystkich firmach!!! Znaleziono sobie kozła ofiarnego, a gość może jest mniej winny niż inni. To jego wina, że kobieta była chora?! Z takimi dolegliwościami nie powinna w ogole przyjeżdżać do Polski!!! Narobiła teraz kłopotu wszystkim! Sam pracowałem za granicą i też mnie tak potraktowano, więc nie jest to dla mnie jakaś nowość. Wszyscy pracodawcy mają lekki stosunek do pracownika. Chcecie mieć tanie warzywa i owoce?! - to muszą być ludzie, którzy będą pracować za najniższą krajową i nic tego nie zmieni! Jeśli chcecie im dać po parę tysięcy miesięcznie - proszę bardzo, tylko wówczas warzywa i owoce będą dużo droższe!!!
  • ~Adamus
    (2018-02-16 10:22)
    ZNIECZULICA jestem ciekawy czy by tak zrobił ze swoja rodzina jak ma .
  • ~toj
    (2018-02-16 09:16)
    Jak to jest . Im więcej forsy na koncie to mniej HONORU ?
  • ~Edmund
    (2018-02-16 09:13)
    Faszyści też wszyscy grali w orkiestrze ....
  • ~You
    (2018-02-16 08:08)
    Okropny człowiek! Narazil kobietę na śmierć
  • ~Olka
    (2018-02-16 07:32)
    Nawet jeżeli to się stało po godzinach pracy i nie był to wypadek w pracy dzwoni się po karetkę a nie porzuca na przystanku. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia takiego postępowania.
  • ~X5
    (2018-02-16 07:24)
    Kolejny Janusz biznesu. Jak tak mozna czlowieka potraktowac? Pamietaj czlowieku ze karma wraca
  • ~Emigrant
    (2018-02-16 07:20)
    Pracowałem w wielu firmach i wiem z doświadczenia że takie podejście do"robola"jest normą wśród pracodawców. Niewolnictwo,wyzysk, zero empatii na pożądku dziennym. Dlatego w Polsce jest jak jest i tym przedewszystkim różnimy się od zachodniego społeczeństwa. Znam to .
  • ~Wiola
    (2018-02-16 07:15)
    Teraz.Ty ***** .Przyjdzie kiedys taki dzien.ze bedziesz blagal o pomoc a nikt ci nie pomoze.Zgnity jestes od srodka od dorabiania sie na ludziach nie zapewniajac im.nawet opieki .Wstydzilbys sie teraz nawet wypowiadac powinienes dostac taka kare I firma od razu do zamkniecia..
  • ~typ
    (2018-02-16 06:40)
    Do łopaty tego typa...zwykły ***** jego motto to tylko kasa na rok go do Korei Północnej do obozu
  • ~Wzburzony
    (2018-02-16 06:04)
    Chytrus chciał zaoszczędzić kilka groszy a teraz popłynie. Na pewno powie że przyjechała dzień wcześniej, że nie zdążył jej zatrudnić formalnie itp. Taki nadziany facet to już zatrudnił armię prawników. Ale ja wiem jedno, nigdy więcej nie kupię warzyw w L.
  • ~Teraz Polska
    (2018-02-16 05:50)
    Dobrze postąpił. Brawo:-)
  • ~Ja
    (2018-02-16 05:48)
    Co się pieklicie to Ukrainiec

Może zainteresować Cię też: