Prymas Polski o zachowaniu proboszcza, który przerwał mszę za zmarłego 15-latka: Absolutnie niedopuszczalne

| Aktualizacja:

Zachowanie proboszcza było absolutnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do sprawy proboszcza z Załubic, który podczas pogrzebu zmarłego nastolatka stwierdził, że nie powinno być mszy żałobnej, bo chłopiec nie chodził na religię.

wróć do artykułu
  • ~10z
    (2018-02-13 17:19)
    jak się nie chodzi do kościoła nie ma się prawa do pochówku przez księdza z mszą w kościele proszę zamówić sobie ceremonię świecką
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-02-13 16:59)
    Jak nie znasz sprawy belzebubie prymasie, to się nie wypowiadaj.
  • ~rozjemca
    (2018-02-13 16:42)
    Prymas niech s e p u k n i e O s t a s z e w s k ą i bedzie też rozgrzeszony
  • ~kartofeln z żoliborza
    (2018-02-13 19:10)
    pewnie ten chłopak nie chciał wziąć do buzi sterczącego księżowego grzechomierza
  • ~Romek
    (2018-02-13 17:01)
    Taki proboszcz to sk......yn.
  • ~zimny gimbus
    (2018-02-13 16:31)
    Ja też nie znam szczegółów sprawy, ale myślę, że mnie tez Prymas powinien przeprosić.
  • ~Ela/babapl
    (2018-02-13 17:21)
    Ten proboszcz postąpił jak PIS tylko z otwartą przyłbicą. Miał odwagę a PIS nocą przemyca niewygodne ustawy.
  • ~ks. K. Piotrowski
    (2018-02-13 18:30)
    w tej konkretnej, bardzo niezręcznej sytuacji należy spokojnie zapytać jak to wszystko powinno wyglądać. Otóż, to przy załatwianiu pogrzebu ksiądz powinien podjąć decyzję,czy postawa zmarłego pozwala zorganizowanie pogrzebu katolickiego, czy też nie. Skro podjął decyzję, że tak - to pogrzeb powinien sie odbyć, ale np. zrezygnować z kazania, jeżeli postawa zmarłego była w jakimś aspekcie niewłaściwa.
  • ~Piotr
    (2018-02-13 17:10)
    Der dziennik znów nagina i przegina. Przecież inne media podały , ze po podaniu tej informacji obecni nie pozwolili mu dokończyć mszy która musiał dokończyć wikariusz. Oj kłamczuszki, taka manipulacja albo lepiej nauczyć się czytać ze zrozumieniem po polsku Kik
  • ~lemański
    (2018-02-13 16:18)
    Pan Bóg tez powinien zacną rodzinkę przeprosić, za antysemistyzm.
  • ~Edi
    (2018-02-13 19:29)
    On tylko wypisal sie z religii.a nie z wiary. Ksiadz nie jest bogiem i niech za boga nie osadza.
  • ~?
    (2018-02-13 19:07)
    No Jaruzelskiego też kilku biskupów chowało !
  • ~jj23
    (2018-02-13 18:01)
    A mnie to nie dziwi. Każdy facet wybierający ten "fach" jest mniej lub bardziej porąbany!
  • ~Polka
    (2018-02-13 23:15)
    Przez prymasa pżemawia diabeł i tyle w temacie, jak ktos nie chodzi do kosciola to jest pod wplywem złego
  • ~Jan
    (2018-02-13 19:41)
    Poparcie dla PiS to droga do klęski dla Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce! Ważne...
  • ~Eli
    (2018-02-14 05:07)
    Sredniowiecze w Polsce w pelnym rozkwicie!
  • ~świat na głowie
    (2018-02-13 18:45)
    Rozpuszczone dzieciaki doprowadzają ludzi do szewskiej pasji a potem trzeba ich jeszcze przepraszać...
  • ~und
    (2018-02-13 18:51)
    Wczoraj był tytuł, że odmówił pochówku chociaż treść tego nie potwierdzała, dziś znowu coś innego... Gdzie ta osławiona niemiecka dokładność. Kaputt?
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2018-02-13 18:35)
    To jeszcze patrzeć jak Pan Prymas będzie odprawiał mszę za Palikota ! Czy ktoś słyszał, żeby Rabin odprawiał POgrzeb arabowi ?
  • ~Janina
    (2018-02-13 17:31)
    Z "Rzepy": Odwołano dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, która odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz. W sprawę zaangażował się Instytut Ordo Iuris, który podaje, iż "Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przez prawie rok odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz – piosenkarki publicznie przyznającej się do zabicia swojego nienarodzonego dziecka w jednej z zagranicznych klinik aborcyjnych. Wielu mieszkańców oburzyło organizowanie wydarzenia muzycznego ze środków publicznych". Ona nie zabiła dziecka, tylko płód, to nie to samo.

Może zainteresować Cię też: