"Mój ojciec nienawidzi Polski i Polaków". Tamara Czartoryska zdradza szokujące kulisy transakcji Fundacji ze skarbem państwa

| Aktualizacja:

Córka Adama Karola Czartoryskiego rozesłała do mediów mocne oświadczenie, w którym ujawnia szczegóły afery dot. zniknięcia półmiliardowej kwoty z konta Fundacji Czartoryskich. Dziedziczka sugeruje, że jej podpisy pod uchwałami Rady Fundacji były fałszowane.

wróć do artykułu
  • ~motek
    (2018-05-08 06:11)
    Tęsknię za ośmiorniczkami!
  • ~Q_VYX
    (2018-05-07 11:11)
    Arystokratyczne tradycje dojenia Polski są dalej kontynuowane. Hr Gliński też coś dla siebie ugra na zwrocie mienia. A może panie ministrze Gliński należy rozważyć odszkodowania dla potomków chłopów, którzy byli niewolnikami w majątkach u Czartoryskich? Rekompensata działa w dwie strony.
  • ~Gustaw Karol III Przedrzęźnięty
    (2018-05-02 04:56)
    Dziedziczenie dóbr najwidocznie powinno zostać zaniechane i stanowić obrzydliwy zwyczaj, tak samo jak nepotyzm i inne bałagany procesu stabilizacyjnego państwa.
  • ~Norbert
    (2018-04-24 17:38)
    Polacy to kołtun kiedyś na głowie dzisiaj w głowie ciągle ten sam ma go 2 na 3 Polaków nazywa się plica polonica ;mniej zawszeni potomkowie chłopa pańszczyźnianego i parobków fornalskich ,których ludźmi zrobił nie kto inny jak........ PRL
  • ~Leszek W.
    (2018-04-20 10:42)
    Ci niektórzy “arystokraci” to sa zwykłymi krętaczami i posplitymi złodziejami!
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-04-19 18:17)
    Przede wszystkim - nie księżniczka. Już II RP nie uznawała tytułów arystokratycznych. Nie księżniczka. Tamara Czartoryska. I tyle.
  • ~mariusz
    (2018-04-19 18:14)
    zlodzieje i tyle
  • ~krasnal
    (2018-04-19 16:14)
    Mamy 21wiek, a tu hrabiowie, książęta. Pełny odjazd. A przeczołgać towarzystwo do poziomu pracowników nie istniejących PGR-ów. Wiem,- stare wraca!
  • ~dekrecik
    (2018-04-18 18:52)
    trzeba jeszcze bedzie podziekowac komunistom ze pogonili tych glabow z Polski bo jak widac to rzeczywiscie byla banda trutni i nieudacznikow
  • ~Kujawiak
    (2018-04-18 14:28)
    Czy teraz będziemy płacić za zamki, pałace , za ziemię i lasy i wszelkie dobra jakie pozostały po II Wojnie w Polsce, NP - Niemcom za ziemie odzyskane, ?
  • ~Bartosz
    (2018-04-18 09:54)
    Utrzymywanie tej "hrabiowskiej" choboty z budżetu niezbyt zamożnego państwa jakim jest Polska to daleko idąca przesada. Szacunek tych cwaniaków do mieszkańców kraju na którego biedzie i ciężkiej pracy budowali onegdaj swą fortunę jest jak w cytacie z "Tatusia" lub oświeconego POwca "h..,d.... i kamieniu kupa. panie ministrze z tą kasą to przegiął Pan na maxa.
  • ~Kzrysztof
    (2018-04-18 08:54)
    Czy już nie wolno w Polskim państwie decydować o swoich pieniądzach, komunizm wraca ?
  • ~Leo~
    (2018-04-18 00:21)
    Donald Tusk tez nienawidzi Polski i Polakow.
  • ~erazm
    (2018-04-17 22:41)
    Dobrze myśleli czerwoni by darmozjadów magnaterie i szlachtę zlikwidować raz na zawsze.
  • ~INT
    (2018-04-17 21:58)
    Zawsze mi się wydawało , że księżniczka to córka króla. Może ktoś mi przypomni kiedy Czartoryski był królem ?
  • ~Tablet
    (2018-04-17 21:35)
    "Jak wytransferować 500 mln z kraju zgodnie z prawem" to tytuł poradnika autorstwa Fundacji Czartoryskich i Min.Kultury.Zainteresowanych nabyciem egzemplarzy prosimy o przelew na konto Fundacji w Lichtensteinie bądź do Ministerstwa Kultury.
  • ~cekin
    (2018-04-17 20:08)
    To jakiś koszmarek. Michał Radziwiłł nie jest ojcem Tamary Czartoryskiej. A Jej ojciec Adam Karol Czartoryski ma jeszcze mniej wspólnego z Polską niż córka Andersa -- (his Spanish full name Adán Carlos Jesús María José Francisco de Sales y todos los Santos Czartoryski-Bórbon Krasinski y Orléans ). Princess Tamara Laura Czartoryska po hiszpańsku - Tamara Laura Maria de los Dolores Luisa Fernanda Victoria y Todos los Santos Czartoryski y Picciotto ur. 23 April 1978, to polsko-hiszpańska modelka, gwiazda telewizyjna i szlachcianka. Jest córką księcia Adama Czartoryskiego Borbona!!!, który urodził się w Hiszpanii, gdzie dorastał ze swoim pierwszym kuzynem, królem Hiszpanii Juanem Carlosem I. Jej matka, Nora Picciotto, urodziła się w Kairze. Jej ojciec zerwał z rodzinną arystokratyczną tradycją pozostawienia opieki nad dziećmi w całości nianiom i opiekował się dziećmi sam. Ale jej rodzice rozstali się i rozwiedli, zanim miała siedem lat. Odmiennie nastawiona do stylu życia ojca playboya, nie przestawała go podziwiać , ale była wobec niego zaborcza. Maciej Radziwiłł ur. 22 lutego 1961, w Poznaniu jest wnukiem Konstantego Mikołaja Radziwiłła, właściciela Zegrza, synem Alberta Hieronima Radziwiłła i Anny Marii z Czartoryskich i bratem Konstantego Radziwiłła byłego ministra zdrowia RP.
  • ~Rev
    (2018-04-17 20:07)
    Biskupi, Magnaci i Pisaci czyli powrót Feudalizmu
  • ~GallAnonim
    (2018-04-17 19:29)
    Niestety, niestety, w I RP oligarchii szlacheckiej nie gilotynowali...
  • ~coco
    (2018-04-17 19:13)
    A wszyscy mają udział w zyskach.

Może zainteresować Cię też: