Dramat w kopalni Zofiówka. Ratownicy mówią o piekle albo obrazie końca świata. Opadali z sił, ale walczyli do końca

| Aktualizacja:

Wstrząs. Strach. Radość. Łzy. Nadzieja. Oczekiwanie. I znowu łzy - tak wyglądał trwający od soboty 5 maja przez ponad tydzień dramat w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Ratownicy mówią o piekle albo obrazie końca świata. Opadali z sił, ale walczyli do końca.

wróć do artykułu
  • ~.normalny.
    (2018-05-13 18:05)
    A tak ciągle im się zazdrości "przywilejów"...........szkoda gadać.....
  • ~Szyba
    (2018-05-13 18:28)
    Spoczywajcie w pokoju . Z całym szacunkiem , dla tych odważnych , pracowitych Ludzi , coraz większe ryzyko w ich pracy ma sens ?
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-13 18:29)
    Może to co teraz pisze jest durne. Ale Sejm,Premier ,a może Prezydent powinni ustanowić Krzyż np: Św. Barbary ,który byłby równy Orderowi-Krzyżowi Białego Orła ,lub swą wartością RÓWNY Virtuti Militari. Prawo do niego mieli by tylko biorący udział w Akcjach Górniczych ,Hutniczych.Za Odwagę ,za Poświęcenie.Bo ONI idą nie dla kasy ,idą po drugiego człowieka .I CHWAŁA IM ZA TO.
  • ~Gosia
    (2018-05-14 06:17)
    Mój mąż pracuje jako kierowca mieszynarodowy, wyjeżdża na 3/4 tygodnie. nie wykonuje tej pracy bo chce, ale bo musi. Potrzebujemy pieniądze. Kredyt hipoteczny zaciągnelismy na 30 lat bo nie mieliśmy dachu nad głową. Codziennie martwie się o niego bo wiem jak spedytor traktuje kierowców. Nie ma czasu na odpoczynek bo Musi zawieźć towar na czas bo kary. Mój mąż jeździ praktycznie na okrągło, spi po 4 godxiny a ja w domu zamartwiam się by dojechał szczęśliwie do celu. Uważam, że praca gornika i kierowcy jest bardzo niebezpieczna choć tych drugich ginie więcej w miesiacu. Ludzie wykonuja niebezpieczne zajęcia, jedni z wyboru a jedni z przymusu. Takie życie. ..wielki szacunek dla ratownikow a zmarlym wieczny odpoczynek, rodzinom wyrazy wspolczucia
  • ~zawiedziona
    (2018-05-13 22:10)
    Zaraz po katastrofie pojawił się Morawiecki Duda a dziś dwóch górników znaleziono martwych to w głównych Wiadomościach ani zmianki nie było jak zwykle wszystko na pokaz dla swoich celów wyborczych
  • ~kus
    (2018-05-13 23:17)
    Skończyć z etosem fedrowania.Szkoda ludzi, szkoda powietrza zawalonego smogiem.Technika idzie do przodu i Polska może brać w tym udział o ile myslenie partyjne zostanie zastąpione pragmatyką
  • ~My
    (2018-05-13 23:42)
    Szkoda ludzi, ta praca jest bardzo niebezpieczna. Jest nam bardzo przykro
  • ~górnik
    (2018-05-13 20:38)
    Baca wie wszystko ma staż na dole i na wszystkim się zna.
  • ~PISOWSKA OBŁUDA +
    (2018-05-13 22:44)
    Co to - Morawiecki z Dudą zapomnieli o górnikach? Gni-dy z reżimowych "Wiadomości" też...???
  • ~ MegaStrateg
    (2018-05-13 21:15)
    Wszystkie kopalnie do zamknięcia... i już się nie powtórzy
  • ~Jurek
    (2018-05-14 05:20)
    Bardzo mi przykro i żal rodzin ...dramat matek ojcow żon dzieci.....szacunek dla ratowników..trzymajcie się ....
  • ~Wera
    (2018-05-14 05:23)
    Pozamykac wszystkie nie rentowne kopalnie .no Państwo dopłaca do tego.i nie ma korzyści .teraz są skutki .Wydobycie węgla na tej odległości jest nie rentowe.oraz niebezpieczne .Górnik pracuje bo musi .a na powierzchni tysiące ludzi zarabia ogromną kase
  • ~G
    (2018-05-13 22:15)
    Co z ta 40 ratowników z Pniówka? Co na akcje nie pojechali z strachu! Jak to powiedział ich szef kasę brać a na akcje niema komu
  • ~Bingo
    (2018-05-14 04:28)
    Górnictwo jest starym przemysłem i powinno sie z nim skończyć. Ludzie przestaną ginąć pod ziemią, miasta przestaną sie zapadać a powietrze będzie czyste. Rząd powinien sie zabrać za zamykanie kopalni.
  • ~Chorzów
    (2018-05-14 20:48)
    Rip spoczywajcie w pokoju chwała ratownikom wyrazy współczucia dla rodzin
  • ~Dami
    (2018-05-14 11:34)
    Wysłać wszystko górników na urlopy gornicze platne i pozamykac kopalnie tasnij jest gazem palic kogo to obchodzi ze nie ktorych nie stwc ma gaz
  • ~jast
    (2018-05-13 21:24)
    Niby kopalnie jastrzębskie nie są zagrożone tąpaniami bo tu nie ma twardych skał typu piaskowiec pod ziemią,tylko łupki,a to było małe trzęsienie ziemi,że nawet bloki w mieście były zagrożone.
  • ~SAJGON
    (2018-05-15 19:46)
    NIE CHCĘ PALIĆ WĘGLEM ! TO KOSZMAR ! W PIERWSZYCH GODZINACH GADZINÓWKA TVP INFO PODAŁA , ZE CO NAJMNIEJ 8 GÓRNIKOW NIE ŻYJE ! TO SKANDAL ! CO CZUŁY RODZINY !!!!!!!!!!
  • ~CUSIK
    (2018-05-14 09:52)
    Pisowcy będą zabiegać i jeździć przed wyborami a tak to mają górników w D...E Łączę się w bólu z górnikami i ich rodzinami bo też jestem górnikiem.SZCZESC BOŻE
  • ~xyz
    (2018-05-17 09:52)
    Trzeba budować jeszcze głębsze kopalnie.

Może zainteresować Cię też: