"Owoce katechizacji dzieci zniszczą rodzice nieskatechizowani". Abp Gądecki chce lekcji religii dla dorosłych

Metropolita poznański powiedział, że w Poznaniu istnieje odpowiednia szkoła, która może temu zapobiec.

wróć do artykułu
  • ~nick...
    (2018-05-16 11:40)
    Katechizację to trzeba zacząć od samego kościoła, naprawienia jego chorej, rozpasanej struktury wcinającej się co chwilę w rządy naszego szanownego kraju...
  • ~toj
    (2018-05-16 11:44)
    I to pod grożbą spalenia na stosie jak to onegdaj bywało . Och to były czasy . Zyc nie umierac . Wszyscy się kłaniali ,po rękach całowali ,córki oddawali aby jako niewolnice po zakonach usługiwały , a i czasami czarownice spalic można było .
  • ~gul
    (2018-05-16 11:32)
    pomieszało mu się w głowie
  • ~#
    (2018-05-16 12:04)
    Dobra rada — zamiast kontynuacji katechezy, rozumianej jako doktrynalne nauczanie „ex cathedra”, trzeba powrócić do kerygmatu, który oznacza głoszenie świadectwem życia.
  • ~SJJ
    (2018-05-16 11:40)
    Najwyzszy czas pogonic kijami, té czarnosukienná maffié do watykanu. Watykan niech sié raz na zawsze odp.....li od POLSKI i POLAKÓW
  • ~Norbert
    (2018-05-16 11:50)
    Każda religia jest złem to wymysł wyrafinowanych i przebiegłych wyzyskiwaczy i oszustów a złem szczególnym jest polski katolicyzm ,kościół szkodzi Polsce i Polakom od wieków jest wyjątkowo obrzydliwy i odrażający omijam go wielkim lukiem ;bredzenie tego przebierańca ze zdjęcia wywołuje u mnie odruchy wymiotne
  • ~Rybak
    (2018-05-16 12:14)
    Aleśmy sobie grzyba wyhodowali.
  • ~alik
    (2018-05-16 11:41)
    Stary pird.lec !! Na drzewo !!
  • ~wjw
    (2018-05-16 11:49)
    Obowiązek w nowej konstytucji ?
  • ~Obywatel
    (2018-05-16 11:56)
    Powaliło ich totalnie-Odwrócili się od Watykanu i papieża Franciszka i tworzą własny skorumpowany Rydzykan w Polsce-to nie katoliccy kapłani tylko diabełki skuszone kasą zbieraną ludziom i naszemu państwu (podatki są od nas) .Niech zaczną się rozliczać z fiskusem i nie okradają uczciwych ludzi za posługi "co łaska"
  • ~TCT
    (2018-05-16 12:18)
    Przymusowa katechizacja dla dorosłych - tego nie wymyśliłby sam mistrz Bareja.
  • ~hey
    (2018-05-16 12:24)
    Aż dziwne, że PiSbolszewicy nie wpadli na przymusowe lekcje religii dla dorosłych !!! No i kler ich uprzedził !!
  • ~Zwyczajna baba
    (2018-05-16 12:10)
    Nawet za PRL nikt nie kazał ludzi komunizować i egzaminować z Lenina. Wtedy siedzieli grzecznie i czekali co im łaskawa władza da. Wówczas dostali w cholerę nieswoich kościołów. Dziś mają więcej ziemi aniżeli przed II Wojną Światową. Co roku na ich utrzymanie wydajemy bez mała 7 miliardów złotych. Odpuszcza się im podatki od biznesu co jest ze szkodą dla nas wszystkich. I zamiast całować ręce narodowi, to czynią mu pretensję. Precz z klerem.
  • ~Houk
    (2018-05-16 12:24)
    I tak już dzieciaki głupieją od ich fanaberii.
  • ~Parafianin
    (2018-05-16 12:28)
    Na razie katechizujecie ministrantow i gosposie
  • ~Krzysiek z Krakowa
    (2018-05-16 11:37)
    Ci biedni starcy "odlatują". nie rozumieją dlaczego ludzie odwracają się od kościoła , a to proste to przez ich postępowanie ( pycha, buta, pazerność). Niech sobie przypomni co mówił o protestujących w Sejmie ludzie to pamiętają "ojczulku".
  • ~Oleńka
    (2018-05-16 12:18)
    Zdjąłby tą kiecę i poszedł wnuki bawić.
  • ~janko muzykant
    (2018-05-16 12:05)
    Rozszerzyć przygotowanie do komunii do 15 lat, do bierzmowania do 20 lat , do małżeństwa 10 lat i minimum 15 kursów/mimo religii w szkole/ . Dodać zaświadczenia , poświadczenia, testymonia i inne np. o 35 majówkach ,40 różańcach . A później dziwić się że młodzi żyją bez ślubu , młodzież po bierzmowaniu nie chce chodzić do kościoła. Nakazami nić się nie osiągnie. Przykładem i zachętą tak.
  • ~inkwizytor
    (2018-05-16 12:02)
    Dorośli, którzy wg niego powinni być katechizowani raczej dobrowolnie się na ten zabieg nie zgodzą. Przekonać się też raczej nie da - jedyne wyjście to eksterminacja. Tak tylko wyciągam wnioski.
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-05-16 15:37)
    Baaaardzo dobrze. Baaaardzo dobrze. Jeszcze dziesięć lat i koledzy w sukienkach będą musieli poszukać sobie jakiejś uczciwej pracy. Tylko tak dalej.

Może zainteresować Cię też: