Były policjant oskarżony o znęcanie się nad Stachowiakiem: Miałem świadomość i pewność, że paralizator to środek bezpieczny

Miałem świadomość i pewność, że paralizator to środek bezpieczny, który oprócz bodźca bólowego nie spowoduje żadnych innych konsekwencji – mówił przed sądem oskarżony były policjant Łukasz R., który użył tego urządzenia wobec Igora Stachowiaka na komisariacie. Przed wrocławskim sądem ruszył w czwartek proces byłych policjantów, którzy zatrzymywali Igora Stachowiaka. 25-latek - wobec którego użyto paralizatora - zmarł w komisariacie.

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2018-07-12 09:40)
    "Rusza proces byłych policjantów, którzy zatrzymywali Igora Stachowiaka" Czy w powyższym tytule nie powinno być dla ścisłości: "...którzy zabili (zamordowali?) Igora Stachowiaka"? Materiały, które były upublicznione taki tytuł na pewno by usprawiedliwiały! Pytanie policjanta do leżącego torturowanego w toalecie człowieka (przed kolejnym użyciem paralizatora) "czy chce powtórki z rozrywki" świadczą o wybitnej degeneracji tych ludzi. Nigdy nie pomyślałem, że coś takiego może się u nas zdarzyć. Teraz wiem, że mimo swego wieku mam jednak ograniczoną wyobraźnię.
  • ~~
    (2018-07-12 19:56)
    Policja zabiła chłopaka by sam się nie zabił! przecież taki był agresywny że mógł sobie krzywdę zrobić...
  • ~Mark Twain
    (2018-07-12 22:25)
    "13 października 2007 na lotnisko w Vancouver przybył nieznający języka angielskiego, 40-letni, polski pracownik budowlany – Robert Dziekański. 14 października, po 10 godzinach pobytu na lotnisku i braku możliwości porozumienia się z personelem, przez swoje zachowanie, wzbudził zainteresowanie pracowników ochrony, którzy wezwali policję. Robert Dziekański na widok policji przestał się awanturować, a nawet unosił ręce w geście bezbronności. Przeszedł z kanadyjską policją do sąsiedniego pomieszczenia, gdzie został porażony paralizatorem typu „taser” mimo, że nie stawiał oporu. W wyniku tych działań Robert Dziekański zmarł." CZY O TYM GŁOŚNYM I TRAGICZNYM PRZYPADKU NIKT W NASZEJ POLICJI NIE SŁYSZAŁ???
  • ~tor
    (2018-07-12 10:20)
    Przed wrocławskim sądem rusza dziś proces byłych policjantów, którzy zatrzymywali Igora Stachowiaka Ładnie ujęte . W ta stronę zawsze trudno nazwać rzecz po imieniu pomimo nagrania które ujawniło TORTUROWANIE zatrzymanego i doprowadzenie w ten sposób do jego śmierci . I to czterech b. dzielnych i odważnych PANÓW policjantów na jednego skutego skulonego w łazience młodego człowieka czyjegoś syna ,brata
  • ~dobra rada
    (2018-07-12 10:29)
    Rozbestwili sie te pany policyjanty. Do sledczych w tej sprawie : Badzcie uczciwi.
  • ~Wladyslaw
    (2018-07-12 15:03)
    Ci czterej byli policjanci to psychopaci,nie czuli zadnej empatii,nie maja sumien.Maja tendencje to znecania sie.Wypisz ,wymaluj-psychopatia.Jednostki antyspoleczne.A polski wymiar sprawiedliwosci ich chroni.Po to sa zaklady karne aby wlasnie takich ludzi tam zamykac.NIE CHCEMY TAKICH LUDZI WSROD NAS!NIE CHCEMY TAKIEJ POLICJI!!!
  • ~tor
    (2018-07-12 22:03)
    Teraz już Panisko były nie jest taki odważny . Te jego wypociny słowne . zatrzymany wpadł w SZAŁ i biedaczysko MUSIAŁ użyc paralizatora w obawie o swoje życie . Kpiny z wymiaru sprawiedliwości i krzywoprzysięstwo . Skuty leżący na podłodze łazienki ,bezbronny i zagrażał czterem wypasionym policjantom jeszcze pewnie z bronią . Kpiny
  • ~Nickodem
    (2018-07-12 09:55)
    Zabił go nie paralizator tylko fakt że był narkomanem i mu się nieśmiertelność włączyła. A tatuś jakby bez winy pierwszy rzuca kamieniami. Tatuśku z ostatnich 20 lat zrób rachunek sumienia i na kartce ci wyjdzie kto zawinił
  • ~mmmm
    (2018-07-12 22:13)
    Zrobić to z tymi policyjnymi ******ami to samo, wtedy będzie sprawiedliwość.
  • ~Genitaliuszs
    (2018-07-13 07:11)
    Oni go nie zatrzymali oni go zamordowali według mnie.
  • ~Mateusz.
    (2018-07-12 09:45)
    W Małkinii k Ełku pada deszcz i teraz ruszyły do ataku na całego kleszcze. Jednak samobojcy jadą z dziećmi w te wysokie trawy i leszczynowe krzaki. Ważne by pokazać że nas stać na urlop zdrowie dzieci to drugi plan. Wtym roku zmarła dziewczynka ukąszona w sierpniu 2017.Zmarła na pokleszczowe zapalenie opon. Oboje z żoną mamy boleriozę dlatego boli nas bezmyslność rodziców. Kleszcze są wszędzie ale w Małkinii to koszmar.
  • ~$$$.Polka zamieszkala w USA.
    (2018-07-13 11:07)
    Nie ma tu zadnej dyskusji .Policjanci zrobili co do nich nalezy ,To co policjant mial zostawic agresywnego ,to by policjanta ukarali,ze nie dopelnil swoich obowiazkow.A teraz dopelnil swoje obowiazki musal to zrobic ,to policjanta byla powinnosc , to za co go kaza?

Może zainteresować Cię też: