Światowy Związek Żołnierzy AK kontra prof. Cenckiewicz. Radio ZET: Historyk zarzucił weteranowi współpracę z SB

| Aktualizacja:

Do sądu ma trafić pozew, w którym prezes Światowego Związku Żołnierzy AK będzie się domagał przeprosin od prof. Sławomira Cenckiewicza - ustaliło Radio ZET.

wróć do artykułu
  • ~Były mlody wojak
    (2018-07-13 16:48)
    Były młody wojak .Do,,Don Carlosa" który opluwa mnie, w stylu godnym członka pisu. Uważa mnie za ubeckiego potomka" .Jestem potomkiem dziadka Powstańca Wielkopolskiego, synem żołnierza ochotnika w wojnie 1920 r, z bolszewicką Rosją.W czasie II Wojny zginęli 2 bracia ojca i trzech bliskich mi członków rodziny. W PRL Ukończyłem wyższe studia , pracowałem w instytucie naukowym i w przemyśle. UZYSKAŁEM 2 ZŁOTE MEDALE na Międzynarodowych Targach ,i 4 złote odznaki za rozwój różny dziedzin przemysłu w Polsce oraz najwyższe wyróżnienie w dziedzinie techniki ,,MISTRZ TECHNIKI POLSKIEJ ", obok licznych dyplomów i wysokich odznaczeń państwowych.Zasłużyłem się Ojczyźnie. A ty czym się zasłużyłeś , poza opluwaniem tych którzy myślą inaczej niż ty ?
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-07-13 11:58)
    Który POlszewik sędzia współpracował z UBEKAMI i ich nie osądzał za ZBRODNIE CZERWONĄ ZARAZE Emeryturaka jak tym ubekom a licze że i mniejsza POwinna być dana
  • ~antypis
    (2018-07-13 09:13)
    Cenckiewicz pieknie kontynuuje tradycje rodzinne. Dziadek Mieczysław Cenckiewicz przed II wojną światową był działaczem organizacji młodzieżowej Komunistycznej Partii Polski, po 1945 był funkcjonariuszem MBP i SB MSW
  • ~andrzej 64
    (2018-07-13 09:12)
    ja centkiewicz uwazam i bede uwazal z porzytecznego idiote w sprawach historycznych
  • ~Okropny osobnik
    (2018-07-13 08:42)
    Ten dzieciak Cenckiewicz nie ma pojęcia o życiu. Skąd u niego tyle nienawiści? Kto kształtował i indoktrynował jego mózg? Jego opinie są funta kłaków warte. Jest on współczesnym aparatczykiem.
  • ~JOJO
    (2018-07-13 08:42)
    Jestem ciekaw CO...albo KTO...trafi Cenckiewicza...w "splot słoneczny"...
  • ~Gerard
    (2018-07-13 08:20)
    Kiedy te homosowieticusy opuszcza to ciepłe sądowe gniazdo z tysiącami co miesiąc. Jak pytany zagniezdzone z familiami....
  • ~SOKULAR
    (2018-07-13 08:13)
    Szkoda,że ta szlachetna z nazwy organizacja działa dosyć selektywnie - wybiórczo a w czasach najgorszych zbrodni nazistowskich i sowieckich podobnie jak Watykan była raczej powściągliwa ............. mając znikome dane o naszych realiach może warto NADAL się powściągać???? wszak u nas wielu zlustrowanych,którzy napisali prawdę o sobie do dziś jest na marginesie a ten "nadzwyczajny" kłamał i żył sobie jak ..panisko.
  • ~Jadwaszyn
    (2018-07-13 06:30)
    Cwntkiewicz to ak kaczynscy giermek michnik mazowieck ci walczyli krzyze zaslugi a ak dodatek 220zl kobatancki
  • ~motek
    (2018-07-13 05:03)
    Ojciec Kaczyńskiego też był ponoć w AK. A od komunistów dostał dom, posadę, nawet główne role dla synalków w filmie o złodziejach księżyca... Dziwne, co?
  • ~motek
    (2018-07-13 04:41)
    Polska, jeden z największych krajów w Europie, przez ostatnie trzy lata po prostu się ośmiesza. Super zmiana!
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-07-13 00:45)
    Mam pytanie: dlaczego Komuniści nie WYKOŃCZYLI tego AK.KTO ZA NIM Stał ,komu służył. Lepsi od Niego poszli do piachu. Bieruta klika hurtem ICH do ,,bozi" wysyłała.
  • ~ARAB
    (2018-07-13 00:09)
    To on przeciesz jest boczna sila mafi KACZYNKIEGO
  • ~Przyszły szef tejże organizacji
    (2018-07-12 22:47)
    Ten histeryk rzucając insynuacje na prawo i lewo zachowuje się tak jakby chciał odwrócić uwagę od czyjejś - kogoś. Innego ubeckiej przeszłości. Niech zgadnę czyjej ? Może tez koledzy tu piszący nasuną jakieś pomysły:-))))
  • ~Kresowiak
    (2018-07-12 20:07)
    Cenckiewicz domagał się zlikwidowania nazwy ulicy ,,,Ludowego Wojska Polskiego"". Tacy ,,patrioci" rodzą się w Polsce i działają w IPN.To ,,reformator" który chciałby przemianować nazwy ulic polskich miast ,polskich gór i rzek oraz , lotnisk, stadionów i obdarzyć obecną Polskę mianem braci, jednego już zimnego i drugiego, jeszcze świeżego.
  • ~Oloolo
    (2018-07-12 20:03)
    Bolek też był święty. Pamiętam jak wówczas wszyscy opluwali Cenckiewicza do czasu . Potem opluwaczom nagle zamknęły się pyski.
  • ~stary
    (2018-07-12 19:52)
    Kiedy słyszę słowo ,,Cenckiewicz", to mam ochotę splunąć. Nie mogę, bo słyszę to słowo w mieszkaniu i żona mi zabrania ,ze względu na higienę.
  • ~Były młody mwojak
    (2018-07-12 19:37)
    Cenckiewicz spełnia rolę inkwizytora. Poza służbą dla Pisu , żadnej zaszczytnej służby dla kraju nie czynił.W wojsku zapewne nie służył , granic Polski nie bronił. Marzy mu się spalenie na stosach tych wszystkich, którzy jako młodzi ludzie wcieleni do różnych formacji wojskowych, sumiennie służyli Ojczyźnie, takiej, jaką wówczas miel, uznawanej przez wszystkie kraje świata.
  • ~Don Carlos
    (2018-07-12 17:02)
    To jest dopiero maskarada ubeckiego potomka, jaki prawy, jaka hiena, zerująca i babrząca się w cudzych odchodach. Przyjdzie i na niego kres, jak ujawnią archiwa KGB lub FSB.
  • ~miecio34
    (2018-07-12 16:39)
    brawo swiatowy zwiazek kombatantow ak nie mogliscie sobie wybrac godnego adwokata jaruzel z kiszczakiem i WRON teraz maja wielka libacje ku czci dzieci i wnukow komunistow i spiewaja sto lat brawo brawo

Może zainteresować Cię też: