Światowy Związek Żołnierzy AK kontra prof. Cenckiewicz. Radio ZET: Historyk zarzucił weteranowi współpracę z SB

| Aktualizacja:

Do sądu ma trafić pozew, w którym prezes Światowego Związku Żołnierzy AK będzie się domagał przeprosin od prof. Sławomira Cenckiewicza - ustaliło Radio ZET.

wróć do artykułu
  • ~IIWW
    (2018-07-12 13:10)
    Jak nazywa sie ten prezes, ktory wydawal kolegow
  • ~hey
    (2018-07-12 13:17)
    taki z niego profesor jak z maliniaka doktor
  • ~md
    (2018-07-12 13:29)
    Jeżeli Światowy Związek Żołnierzy AK reprezentuje mecenas koń, to już samo to świadczy, że sprawa jest dęta. Trzeba pamiętać, że środowiska kombatanckie i polonijne były i są zinfiltrowane przez wtyki PRL i III RP.
  • ~Alosza
    (2018-07-12 13:41)
    A o dziadku swoim z NKWD jakiś nie wspomni.Oślizgła postać załatwił robotę u Maciarewicza i teraz wszystkie siły skierował na innych a o Antku ,czy faktycznie współpracował z GRU jakoś cicho
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem
    (2018-07-12 13:48)
    Brawo, tępić każde łajdactwo Plugawej Zmiany, nie odpuszczać ani na milimetr! Ani na milimetr!!!
  • ~whatever
    (2018-07-12 14:00)
    Ale co do meritum - współpracował, czy nie nie współpracował? Proszę tutejszych ekspertów o konkretne opinie.
  • ~opinia extra
    (2018-07-12 14:11)
    Za niskie żądania kary dla Cenckiewicza. Od kiedy on profesorem jest? Maliniak go mianował? No to gratulacje za taki tytulik zrównany z g.....
  • ~Edi
    (2018-07-12 14:27)
    Profesor C.niszczy ludzi!!!
  • ~josef K
    (2018-07-12 15:03)
    __ta ubecka gangrena jest wszedzie od SN do weternow. Wypalic goracym zelazem ta swolocz
  • ~Mark Twain
    (2018-07-12 16:00)
    Nie ma nic gorszego w takiej instytucji, niż politycznie zaangażowany historyk.
  • ~miecio34
    (2018-07-12 16:39)
    brawo swiatowy zwiazek kombatantow ak nie mogliscie sobie wybrac godnego adwokata jaruzel z kiszczakiem i WRON teraz maja wielka libacje ku czci dzieci i wnukow komunistow i spiewaja sto lat brawo brawo
  • ~Don Carlos
    (2018-07-12 17:02)
    To jest dopiero maskarada ubeckiego potomka, jaki prawy, jaka hiena, zerująca i babrząca się w cudzych odchodach. Przyjdzie i na niego kres, jak ujawnią archiwa KGB lub FSB.
  • ~Były młody mwojak
    (2018-07-12 19:37)
    Cenckiewicz spełnia rolę inkwizytora. Poza służbą dla Pisu , żadnej zaszczytnej służby dla kraju nie czynił.W wojsku zapewne nie służył , granic Polski nie bronił. Marzy mu się spalenie na stosach tych wszystkich, którzy jako młodzi ludzie wcieleni do różnych formacji wojskowych, sumiennie służyli Ojczyźnie, takiej, jaką wówczas miel, uznawanej przez wszystkie kraje świata.
  • ~stary
    (2018-07-12 19:52)
    Kiedy słyszę słowo ,,Cenckiewicz", to mam ochotę splunąć. Nie mogę, bo słyszę to słowo w mieszkaniu i żona mi zabrania ,ze względu na higienę.
  • ~Oloolo
    (2018-07-12 20:03)
    Bolek też był święty. Pamiętam jak wówczas wszyscy opluwali Cenckiewicza do czasu . Potem opluwaczom nagle zamknęły się pyski.
  • ~Kresowiak
    (2018-07-12 20:07)
    Cenckiewicz domagał się zlikwidowania nazwy ulicy ,,,Ludowego Wojska Polskiego"". Tacy ,,patrioci" rodzą się w Polsce i działają w IPN.To ,,reformator" który chciałby przemianować nazwy ulic polskich miast ,polskich gór i rzek oraz , lotnisk, stadionów i obdarzyć obecną Polskę mianem braci, jednego już zimnego i drugiego, jeszcze świeżego.
  • ~Przyszły szef tejże organizacji
    (2018-07-12 22:47)
    Ten histeryk rzucając insynuacje na prawo i lewo zachowuje się tak jakby chciał odwrócić uwagę od czyjejś - kogoś. Innego ubeckiej przeszłości. Niech zgadnę czyjej ? Może tez koledzy tu piszący nasuną jakieś pomysły:-))))
  • ~ARAB
    (2018-07-13 00:09)
    To on przeciesz jest boczna sila mafi KACZYNKIEGO
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-07-13 00:45)
    Mam pytanie: dlaczego Komuniści nie WYKOŃCZYLI tego AK.KTO ZA NIM Stał ,komu służył. Lepsi od Niego poszli do piachu. Bieruta klika hurtem ICH do ,,bozi" wysyłała.
  • ~motek
    (2018-07-13 04:41)
    Polska, jeden z największych krajów w Europie, przez ostatnie trzy lata po prostu się ośmiesza. Super zmiana!

Może zainteresować Cię też: