Nie śpij, bo cię wsadzą. Skazani mogą się nawet nie dowiedzieć o wyroku

Cerowanie procedury karnej skończyło się jeszcze większą dziurą. Skazani mogą się nawet nie dowiedzieć o wyroku.

wróć do artykułu
  • ~aadam
    (2018-08-07 22:19)
    tak pis naprawia sądownictwo.......
  • ~Zepp
    (2018-08-07 23:02)
    Polska - kraj z paździerza i tektury
  • ~motek
    (2018-08-07 23:49)
    Rodacy, wybraliście moherowy burdel, to macie moherowy burdel.
  • ~super skandal
    (2018-08-07 21:52)
    Nie interesują mnie wyroki sądów kapturowych i w razie czego nie podporządkuję się im. Na pewno nie dostosuję się dobrowolnie do kary na podstawie takiego szemranego procesu i wyroku. To nie jest uczciwy proces w demokratycznym państwie prawa, jeśli podsądny nie ma możliwości obrony, a zwłaszcza gdy o toczącym się przeciw nemu procesie nawet nie został poinformowany.
  • ~pedryl
    (2018-08-07 21:56)
    PO TO SYF !!!!!!!!!!!!
  • ~Wbb
    (2018-08-08 10:24)
    Człowiek nie ma żadnych praw, a konstytucja to tylko papier, rządy robią co chcą, sądy to największe śmieci w tym kraju,. Człowiek będzie osadzony niewiadomo za co i na jakiej podstawie. To nie jest polska to gorzej jak w Korei. Po co walczyli dziadkowie, ojcy i ginęli o taką polskie gdzie naród się zniewala i zabiera prawa,
  • ~Donaldinio Adolfowicz Baizuo Tuskaczewskij
    (2018-08-07 22:58)
    ja czuję że też niedługo POsiedzę
  • ~$$$.Polka zamieszkala w USA.
    (2018-08-08 00:34)
    Nie ma sprawiedliwosci na swiecie---tez pod znakiem zapytania ? czy na tamtym swiecie jest sprawiedliwosc.Czlowiek jest niewolnikiem
  • ~Anna
    (2018-08-08 10:23)
    A jak to wygląda w cywilizowanych krajach zachodnich? W Polsce normą było unikanie pojawiania się na procesie przez podsądnego lub jego adwokata, nie odbieranie korespondencji etc. W takim "sposobie obrony" gustowali zwłaszcza gangsterzy i inni długoletni przestępcy. Najpierw pojawił się pomysł, by "drugie nieodebranie" uważać za dostarczenie. Potem poszło dalej. W efekcie rykoszetem oberwać mogą bezradni, przypadkowi ludzie, nie potrafiący się bronić, posiadający szacunek i zaufanie dla sądu, dla państwa, dla adwokata. Nawet w "Procesie" Franza Kafki Józef K. był obecny na sali sądowej (choć i tak się nie dowiedział, co mu się zarzuca). Polska rzeczywistość absurdu poszła dalej, niż literatura.
  • ~Platforma Obywatelska ~
    (2018-08-08 00:22)
    Gdzie potrzebna jest reforma tam gotowa jest Platforma.
  • ~z
    (2018-08-08 06:37)
    Moga sie nie dowiedziec czy tez nie dowiedza sie- to jest znaczna roznica.
  • ~TCT
    (2018-08-08 10:48)
    No cóż, to idzie dobra zmiana.
  • ~qwerty
    (2018-08-08 10:52)
    skoro oskarżony nie przychodzi na rozprawy bo ma na to wy..bane to chyba jest to dobre rozwiązanie
  • ~Marilyn
    (2018-08-10 18:26)
    Tak PiS po raz kolejny gwałci konstytucje i prawa konstytucyjne obywatela ,zwyczajnie wprowadzając prawo,które lekceważy te prawa konstytucyjne."Może ale nie musi "zawiadamiać.Kaczyński za to powinien stanąć przed trybunałem konstytucyjnym .Tak jak przedmówca od razu skojarzyłam z "Procesem "Kafki .A książka przecież szydziła z ustroju totalitarnego.I mamy totalitaryzm .Tylko czekać jak PiS wprowadzi"nocne posiedzenia sejmu ,"i poinformuje tylko PiS o głosowaniu .

Może zainteresować Cię też: