Afera o dwa nagie miecze. "Symbol ten był wytworem sił prosowieckich"

| Aktualizacja:

Dwa grunwaldzkie miecze stoją w Mirosławcu od lat. Są symbolem walki Polaków z Niemcami w czasie II wojny światowej. Teraz jednak zawisł nad nimi miecz Instytutu Pamięci Narodowej, który domaga się ich usunięcia.

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2018-09-14 20:39)
    Zlikwidować należy przede wszystkim kosztowny IPN, którego funkcjonariusze w wykazywaniu noworewolucyjnej czujności dawno przekroczyli granice absurdu!
  • ~eu
    (2018-09-14 20:34)
    Usunac dwa miecze a postawic pomnik kaczki prawdziwego bohatera
  • ~mkk
    (2018-09-14 20:14)
    Ależ wyrzucić! Zakazać! Oczywiście zlikwidować! Zeby nie było zupełnie nic.... A na zwolnioym placu postawić Pomnik Kaczyńskiego, najgorszego prezydeta Polski.
  • ~taktotak
    (2018-09-14 20:02)
    A PiS jakie symbole wytwarza? Też będzie trzeba likwidować?
  • ~bocian
    (2018-09-14 21:02)
    Ponieważ polski tytuł do tych ziem opiera się na tym, że je Niemcom odebrała Armia Radziecka wraz z komunistycznym LWP to wraz z usunięciem upamiętnienia tego faktu należy zwrócić je Niemcom.
  • ~ajax
    (2018-09-14 19:54)
    Usunąć krzyże bo na nich dokonywano egzekucji różnorakich przestępców,morderców i wariatów którzy mówili że są synem Boga!
  • ~IPN nie widzi wszystkiego
    (2018-09-14 22:02)
    Zaorac Polske jak mowil prezes. Wszystko co powstalo po drugiej wojnie swiatowej i przed rokiem 1989 przypomina PRL i posowietskie rzady komunistyczne oraz powinno byc bezpowrotnie zniszczone.
  • ~Inczuczuna
    (2018-09-15 02:09)
    Jagiello by Litwinem a wiec na pewno komunista.
  • ~Ojczulek
    (2018-09-15 09:17)
    W IPN siedzą SAMI IDIOCI. Żołnierzom którzy walczyli o Bałtyk ,o tzw. Zachodnie Ziemie Polskie ,NALEŻY się Honor i Szacunek .Nie ważne że szli ze Wschodu. Można mieć pretensje do KBW ,NIGDY do Żołnierza. IPN ma najwyższy stopień objawów Epidemii Russo-Komuszej Fobi.
  • ~Autor tymczasowy
    (2018-09-15 07:51)
    Pomysł burmistrza, by dodawać piastowskiemu orłu koronę jest doprawdy smakowity... Jakże nisko upadł poziom polskiej edukacji... O IPN - tym gnieździe wymóżdżonych, faszyzujących, wyhodowanych przez Solidarność, karmiących się zaślepieniem, niewiedzą i zapiekłą nienawiścią ludzi, mających czelność zaliczać się do elit intelektualnych i przez im podobnych stworzonym... - pisać nie będę. Jest w końcu poranek...
  • ~El.....i
    (2018-09-15 08:37)
    Pod Grunwaldem zwyciężył W.Jagiełło-Litwin,nagie miecze-od Niemców,Krzyżacy to rycerze a pomnik w małym miasteczku.Mnie Mirosławiec kojarzy się z katastrofą,gdzie zginęli piloci Wojska Polskiego.W tej miejscowości chyba jest szkoła.......jak się dzieciaki mają uczyć historii jak dorosłym przeszkadza pomnik?Szacun!-mości panowie!
  • ~ornitolog
    (2018-09-14 19:54)
    To jest orzeł? Wydaje mi się, że to jest jednak kurica
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-09-15 11:23)
    ZAKOŃCZYĆ WALKĘ Z POMNIKAMI, bo to się robi podobne do walki w starożytnym Egipcie z kultem ECHNATONA (tego od Nefertiti). Także ten pomnik to świadek historii, która przecież wydarzyła się. Należałoby tylko te pomniki wyposażyć w tablice edukacyjne wyjaśniające kontekst historyczny i POLSKI OBECNY PUNKT WIDZENIA. Przynajmniej niedouczony naród miałby szansę czegoś się dowiedzieć
  • ~Zepp
    (2018-09-15 11:04)
    Gdyby nie żołnierze Berlinga to całe kierownictwo IPN leżało by dziś na półkach w niemieckim supermarkecie w formie kostek mydła
  • ~BACHUS
    (2018-09-15 09:43)
    Szarek z tym swoim pustym łbem tkwi w chmurze helowej spod Smoleńska .
  • ~prezes
    (2018-09-15 08:43)
    zeby wszystkich pogodzic to zastapilbym tego orla bez korony orlem z korona, o wygladzie obecnego godla panstwa.Pomnik funkcjonuje w dzisiejszych czasach,sluzy edukacji mlodych i powinien miec aktualne godlo kraju.Dwa miecze mnie nie denerwuja-sa prostym nawiazaniem do bitwy pod Grunwaldem,a nie do orderu z PRL, o ktorym nikt nie wie.Nawet ja,ktory przezylem 30 lat w PRL nie znam orderow z tamtego czasu-wiem,ze w TV mowili,ze ktos dostal jakis krzyz zaslugi ale nigdy nie mialem pojecia jak owe ordery wygladaly.Ja orderow nie dostawalem tylko stalem w kolejkach po mieso i papier toaletowy.
  • ~stary wiarus
    (2018-09-14 22:03)
    Cajtung powinien się bardzo zasmucić. Jakością komentarzy. Zostało tylko kilku trolli piszących pod różnymi nickami, głównie inwektyw i kradnący nicki. Ludzie rzeczowi wynoszą się. I tak od momentu sprzedania gazety i zaprzedania się dziennikarzy cajtung jedzie w dół. A może robi niechcący dobra robotę;)
  • ~IPNkowski
    (2018-09-18 10:46)
    Z Narodowej Flagi należy usunąć kolor czerwony, bo symbolizuje komunizm.
  • ~564
    (2018-09-16 10:32)
    To przerażające co te menele z PIS-u w tym w IPN-e wyrabiaja z historią.
  • ~ww
    (2018-09-15 11:41)
    wszystko co kojarzy się z bolszewizmem już od 30 tu lat POwinno być zlikwidowane. SPOłeczeństwo wychowane na Klosie i czterech pancernych jest wPrOwadzone w błąd o II WŚ. Co do tego pomnika nie mam zdania może jakaś korekta ale bolszewizm trzeba tępić. Żeby nie było zbyt miło: atak na IPN to ciąg dalszy wojny domowej z AK PrOwadzonej przez POtomków UBecji i innych tzw.utrwalaczy władzy ludowej.

Może zainteresować Cię też: