"Wielka Encyklopedia. Koty" to kompendium wiedzy o niezwykłych zwierzętach, które towarzyszą ludziom od tysięcy lat. Hodowcy zgłębią dzięki temu wydawnictwu wiadomości o rasach kotów, znajdą też tutaj szczegółowe informacje i praktyczne porady, dotyczące wszelkich potrzeb i zachowań swoich ulubieńców, a także opieki na nimi.

Dowiedzą się, jak wybrać kota, co zrobić, gdy puszysty ulubieniec zachoruje, jak go pielęgnować, by był szczęśliwy. Poznają trudny charakter zwierząt i tajniki ich wychowywania, dowiedzą się także, co i w jaki sposób kot chce powiedzieć oraz jak się z nim skutecznie porozumiewać.

Kolejne tomy encyklopedii, wydane w twardej okładce w formacie 210x250 mm, będą ukazywały się co środę przez 16 kolejnych tygodni. Pierwsza część będzie do nabycia w promocyjnej cenie 5,99 zł, a następne - w cenie 19,99 zł.

W ramach kolekcji znaleźć będzie można następujące zagadnienia: Opieka (tomy 1-2), Zdrowie (tomy 3-5), Zachowanie (tomy 6-7), Kot w historii (tom 8) oraz Rasy (tomy 9-16).