Dziennik.plKraj

Poniedziałek, 13 lutego 2012

Imieniny: Grzegorza, Katarzyny, Kastora

Jan Paweł II szybko świętym nie będzie

2008-06-24 | Ostatnia aktualizacja: 18:35 | Komentarze: 0 | skomentuj

Benedykt XVI nie spieszy się z beatyfikacją Jana Pawła II. Przegląda każdy dokument i dopisuje na kartkach kolejne pytania. W tym roku nie należy spodziewać się papieża Polaka na ołtarzach - szacuje sekretarz Kongregacji do spraw Świętych. Proces może potrwać całe lata - przyznaje.

Pogoda

POLSKA

Poniedziałek 2012-02-13

temp. min -24°C max. 2°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

"Ojciec Święty poprosił nas, żebyśmy także w sprawie papieża Wojtyły przygotowali wszystko należycie, czyli bez zbędnego pośpiechu" - powiedział arcybiskup Michele Di Ruberto, sekretarz Kongregacji w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Stampa".

Cytująca dziś te wypowiedzi "Gazeta Wyborcza" nie ma wątpliwości, że Karol Wojtyła nie będzie beatyfikowany w 30. rocznicę wyboru na papieża, czyli 16 października. To koniec nadziei wielu Polaków - pisze gazeta.

Nic dziwnego, bo arcybiskup Di Ruberto zdradził, że konieczne jest uzupełnienie jeszcze około 2,5 tysiąca stron z biografii Jana Pawła II. Trzeba znaleźć kolejne dowody na heroiczność naszego papieża, znaleźć świadków i przekonać do nich watykańską komisję historyczną.

Jak zdradził arcybiskup Di Ruberto, Benedykt XVI przegląda każdy przysłany mu dokument w tej sprawie, dopisuje pytania i prośby o uzupełnienia, a następnie odsyła dokumenty z powrotem do Kongregacji.

Źródło: Dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    Walentynki w
Dziennik.pl Walentynki w Dziennik.pl