To będzie wielka feta z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Polski prezydent podejmie swoich gości wykwitnymi potrawami. "Na początku kolacji podamy plastry owczego sera z pomidorami i olejem lnianym oraz, na ciepło, pasztet z sarny w cieście maślanym z konfiturą z borówek. Potem bulion z kurcząt z warzywami i sorbet dla przełamania smaku" - mówi telewizji TVN24 odpowiedzialny za menu Arkadiusz Durant.

Daniem głównym będą mazurski sandacz z kurkami i sosem z dzikich raków lub kaczka z modrą kapustą i sosem z szarych renet z dodatkiem krupniku. Dla wegetarian - grillowane warzywa. Na deser zaś goście Lecha Kaczyńskiego dostaną kremówki z malinami.

Nie zabraknie alkoholu. Na stole królować będzie między innymi staropolska wódka na miodzie spadziowym - podaje TVN24. Dania i napoje podawać będzie czterdziestu kelnerów. W gali udział weźmie szesnastu szefów państw i rządów. W sumie w Teatrze Wielkim pojawi się ośmiuset gości z Polski i zagranicy. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00.