Wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, reprezentanci kombatantów i korpusu dyplomatycznego.

W ceremonii uczestniczyli Zwierzchnik Sił Zbrojnych prezydent Lech Kaczyński oraz premier Donald Tusk. Byli również przedstawiciele rządu, między innymi szefowie: MSZ Radosław Sikorski i MON Bogdan Klich, reprezentanci parlamentu, generalicja, duchowieństwo, kombatanci oraz harcerze.

Wcześniej, na Dworcu Centralnym, warszawiacy i turyści mogli oglądać inscenizację przyjazdu Józefa Piłsudskiego do stolicy. W rolę Piłsudskiego wcielił się aktor Janusz Zakrzeński. "To jest najpiękniejszy dzień w Polsce - 11. dzień listopada, nigdy tego nie zapomnijmy" - mówił.

"Wraz z komendantem na Dworzec Centralny przyjechała historia, ta polska historia, z której możemy być prawdziwe dumni" - powiedział minister obrony narodowej, który był wśród osób witających Józefa Piłsudskiego.

Inscenizacja przyjazdu marszałka do stolicy była pierwszym z historycznych widowisk, zorganizowanych z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości. Teraz historyczna parada maszeruje spod Grobu Nieznanego Żołnierza Traktem Królewskim do Muzeum Wojska Polskiego.

W widowisku biorą udział grupy rekonstrukcji historycznej w historycznych mundurach i z zabytkową bronią. Można zobaczyć szwadrony kawalerii konnej i zmechanizowanej, dwie orkiestry wojskowe, a także jednostki reprezentacyjne Wojska Polskiego wszystkich rodzajów wojsk.

Po zakończeniu parady na placu przed Muzeum Wojska Polskiego będzie można obejrzeć pokaz walki wręcz w wykonaniu komandosów 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego.