W rankingu gwiazd, które najbardziej kręcą internautów, zwycięża Doda. Po piętach depczą jej jednak hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie, znana z serialu "M jak miłość” Kasia Cichopek i piosenkarka Britney Spears. W pierwszej dziesiątce znalazł się też Robert Kubica.

Z raportu "Gwiazdy i plotki” wynika, że internauci są najbardziej zacięci w szukaniu ploteczek o aktorach filmowych, muzykach i piosenkarzach. Ponad połowa użytkowników sieci przeczesuje internet w poszukiwaniu informacji o ich życiu i karierze.

Dokonania polityków na sali sejmowej i w poselskim hotelu śledzi znacznie mniej, bo zaledwie jedna trzecia internautów. Najmniejszą uwagę skupiają informacje na temat dziennikarzy -13 procent - oraz biznesmenów - 9 procent.

Zdecydowana większość, bo aż 85 procent ankietowanych, ploteczek o celebrytach szuka głównie w internecie. W pierwszej kolejności klikają na stronę pudelek.pl, plotek.pl należący do wydawcy "Gazety Wyborczej”, i plejadę.pl związaną z TVN.

Intymnych tajemnic gwiazd rzadziej szukają w telewizji - 45 procent i w kolorowych czasopismach - 37 procent. Największą popularnością cieszą się zdjęcia znanych osób, przyłapanych przez paparazzi i filmiki z ich udziałem. Galerie zdjęć ogląda 67 procent, a filmiki 34 procent ankietowanych.