XVII Finał przebiegał spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów; policja zatrzymała kilku fałszywych wolontariuszy, było kilka prób obrabowania kwestujących. Ponad półtora tysiąca sztabów w Polsce oraz 27 sztabów zagranicznych wzięło udział w XVII Finale WOŚP, z którego dochód przeznaczony będzie na profilaktykę nowotworową u dzieci.

Punktem kulminacyjnym Finału było "Światełko do nieba", czyli pokazy sztucznych ogni zorganizowane w całym kraju o godz. 20 Przed imprezą Warszawie pojawili się tam również przeciwnicy WOŚP z transparentami: "Róbta co chceta, robota kreta", "Ile ma Jurek z publicznych zbiórek", "Media ogłupiają, sektę wspierają".

Na wielu licytacjach można na nich kupić wiele ciekawych przedmiotów podarowanych przez znane osoby. Na aukcjach wystawiono m.in. rejs okrętem podwodnym, kask kierowcy Formuły 1 Fernando Alonso oraz porche zwyciężczyni programu "Taniec z gwiazdami" Agaty Kuleszy.

Aukcje potrwają jeszcze przez kilka-kilkanaście dni. Całkowity efekt zbiórki poznamy dopiero pod koniec lutego, kiedy WOŚP rozliczy się z MSWiA.