Ofiary wypadku, to kierowcy obu aut oraz dwie osoby podróżujące busem na warmińsko-mazurskich numerach rejestracyjnych. Wszyscy zabici to mężczyźni. Według informacji policji, życie osób rannych nie jest zagrożone.

Wypadek wydarzył się ok. godz. 5.15, przy wyjeździe do miasta od strony Augustowa. Krzysztof Kapusta z suwalskiej policji relacjonuje, że bus nadjechał od strony Augustowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w rejsowy autobus PKS, który jechał do Białegostoku.

"Zderzenie było tak silne, że strażacy musieli ciąć busa, by wydobyć z niego ciała" - dodaje rzecznik suwalskiej straży pożarnej Dariusz Siwicki.

Auto wraz z przyczepą było wyładowane tekstyliami, policja przypuszcza, że podróżujący nim jechali na targowisko w Suwałkach.

W autobusie jechało około dwudziestu osób. Do szpitala trafiło 17 pasażerów; sześciu z nich zostało zaraz potem wypisanych zaś jedenaście pozostało w placówce. Kilku innym osobom pogotowie i strażacy udzielili pomocy na miejscu.

Na razie nie wiadomo, ile czasu potrwają utrudnienia w tym miejscu. Droga jest całkowicie zablokowana i nie ma możliwości zorganizowania objazdów dla ciężarówek jadących do i od granicy z Litwą.