Impreza odbędzie się już po raz szósty, jednak tym razem potrwa o jeden dzień dłużej. Organizatorzy w tym roku zapewnią jeszcze więcej atrakcji, niż w latach ubiegłych. "Wprowadzamy w pierwszym dniu Święto Prosiaczka, specjalnie dla dzieci. A gwiazdą dzieci będzie oczywiście Majka Jeżowska" - mówi "Gazecie Lubuskiej" Marcin Szczechowiak z Gminnego Ośrodka Kultury, jeden z organizatorów imprezy.

Organizatorzy zawsze dbali, żeby na Święcie Świni nie zabrakło gwiazd - na pierwszej imprezie pojawił sie zespół Ich Troje. W tym roku orócz gwiazdy - Natalii Kukulskiej - na scenie wystąpią discopolowa grupa Boys i zespół Velvet.

Zwieńczeniem wszystkich atrakcji - koncertów, jedzenia parówek na czas, zawodów w świńskim grillowaniu i innych świńskich konkursów - będzie losowanie nagrody w loterii fantowej. A nagroda jest nie byla jaka, bo fiat 600. "Każdy może zostać szczęśliwym właścicielem pojazdu. Losy będę bowiem sprzedawane codziennie już od poniedziałku przy pomniku świni w Siedlcu" - mówi Szczechowiak.

Podczas imprezy będzie można zaopatrzyć się w świńskie pamiątki. "Nie zabraknie oczywiście trwałych pamiątek w kształcie świń, co zapewnia nasz lokalny wytwórca z Belęcina pan Kręcichowst i słodkich w postaci marcepanowych świnek cukiernika, pana Gwoździa" - mówi wójt Adam Cukier, pomysłodawca imprezy.